Maza interese par Dziesmu svētkos pazaudētajām mantām

0 Komentāru
Maza interese par Dziesmu svētkos pazaudētajām mantām
Ģirts Ozoliņš, F64

Nozaudēti un aizmirsti svārki, saktas, jostas, pastalas un citas mantas joprojām gaida savus saimniekus. Dziesmu svētku dalībnieki un apmeklētāji nesteidz atgūt savas. Tās joprojām gaida Latvijas Nacionālajā kultūras centrā. Ja nozaudētās mantas ceļu pie līdzšinējā saimnieka neatradīs, tām jaunus īpašniekus meklēs labdarības organizācijas.

Dziesmu svētku biroja pārstāve Inga Vasiļjeva lasa vienu no iesniegumiem, ko ir rakstījusi kāda no laimīgajām mantu atguvējām. Viss, kas redzams šajās kastēs, ir iegrāmatots, un atradumu saraksts ir pieejams dziesmu svētku mājaslapā, sadaļā “nozaudēts/atrasts”.

Tagad, augusta sākumā, sarakstā ir 177 vienības, tas ir tikai nedaudz mazāks skaits, kāds bija uzreiz pēc svētkiem. “Interese nav liela. Aktīvākā interese bija uzreiz pēc svētkiem,” stāsta Dziesmu svētku biroja pārstāve.

Ir lietas, kuras saimnieki nemeklē, piemēram, skumjas par iepakojumu ar zefīriem, visdrīzāk ir jau aizdzītas ar kādiem citiem saldumiem. Taču nozaudētas ir tiešām vērtīgas lietas. “Svētku dalībnieku tautastērpu piederumi, tās ir jostas, saktas, ir arī daudzas saules brilles,” viņa turpina.

Atrastās nozaudētās mantas iespējams apskatīt katru darba dienu, bez iepriekšējas pieteikšanās. “Droši var nākt darba dienās uz Latvijas Nacionālo kultūras centru laikā no 9.00 līdz 17.00 un var skatīties mantiņas,” aicina Dziesmu svētku biroja pārstāve.

Mantas Vecrīgā, Latvijas Nacionālajā kultūras centrā, tiks uzglabātas vēl aptuveni divus mēnešus. Par mantām, kas būs atstātas bez uzmanības, kultūras centra darbinieki nodos jauniem saimniekiem: “Visas šīs lietas glabāsim kādu laiku pie mums, vēl visu augustu un septembri, pēc tam tās tiks nodotas labdarībai.”

Latvijas Nacionālajā kultūras centrā atrodas apģērbi, somas un citas mazāk vērtīgas lietas. Atradumi, kas naudas izteiksmē ir krietni vērtīgāki video kameras, telefoni un citas dārgas mantas ir nodotas Valsts policijai.

0 Komentāru