Komentāri
“Maxima” Zolitūdes traģēdijā cietušajiem piedāvā izmaksāt 900 000 eiro; Gobzems tās sauc par “kapeikām”
Ieva Lūka / LETA

IA “Maxima Latvija” un biedrība “Zolitūde 21.11” vienojušās par aptuveni 900 000 eiro novirzīšanu Zolitūdes traģēdijā fiziski cietušo atbalstam, katrai personai paredzot no 5000 eiro līdz 75 000 eiro, šodien preses konferencē ziņo organizāciju pārstāvji.

Panāktā vienošanās paredz, ka katram smagi cietušajam tiktu izmaksāts atbalsts 75 000 eiro apmērā, cietušajiem, kuru guvuši vidēji smagas traumas – 20 000 līdz 35 000 eiro, savukārt viegli cietušajiem tiktu izmaksāts atbalsts 5000 eiro apmērā. Fiziski cietušo personu traumu smaguma pakāpe noteikta, ņemot vērā Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra slēdzienus Zolitūdes traģēdijas krimināllietā.

“Maxima Latvija” vadītājs Andris Vilcmeiers par panākto vienošanos norāda, ka Zolitūde bija nebijuša mēroga traģēdija Latvijā un nevienam nav pieredzes, kā risināt šādus gadījumus, tai skaitā arī ne “Maxima Latvija”.

Biedrības “Zolitūde 21.11.” vadītāja Regīna Ločmele-Luņova norāda, ka panāktā vienošanās ir apliecinājums tam, ka uzņēmums pilda savu iepriekš pausto apņemšanos par atbalsta sniegšanu cietušajiem, kuri traģēdijā guvuši fiziskas traumas. Viņa uzsver, ka šī atbalsta pieņemšana ir katra cietušā brīva izvēle.

Šobrīd esot sākts vienošanās parakstīšanas process ar vairākiem fiziski cietušajiem.

Tiesās traģēdijā cietušo intereses pārstāvošais advokāts Aldis Gobzems savā “Facebook” kontā norādīja, ka viņam par šādu vienošanos nekas nav zināms, līdz ar to viņa ieskatā “Maxima Latvija” šobrīd meklē veidus, kā samazināt iepriekš apspriesto atbalstu traģēdijā cietušajiem.

Viņš arī norādīja, ka iepriekš panāktā vienošanās paredzēja, ka ar otru sarunas pusi ir jāvienojas par izmaksājamo kompensāciju apmēriem. Šajā gadījumā tas nav darīts.

Gobzems arī pats ieradies uz preses konferenci par Zolitūdes traģēdijā cietušo atbalstu. Viņš norādīja, ka “ar kapeikām nepietiks”.

Regīna Ločmele-Luņevu pārmet Gobzemam, ka viņš esot vervējis klientus.

Jau vēstīts, ka, sabrūkot veikalam Zolitūdē, 2013. gada 21. novembrī dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji. Desmitiem cilvēku tika ievainoti.

Prokuratūra Latvijā par “Maxima” sabrukšanā cietušajiem atzinusi 263 personas.

Lasi vēl