“Maxima” traģēdija: cietušie joprojām gaida tiesas lēmumu; pastāvīgu piemiņas vietu izveidot nevar

0 Komentāru

Otrdien, 21. novembrī, aprit četri gadi kopš Zolitūdes traģēdijas, kad Priedaines ielā sagruva lielveikals ”Maxima” un gāja bojā 54 cilvēki, bet vēl vairāki desmiti tika ievainoti.

Cietušo un viņu tuvinieku biedrība norāda, ka tiesas procesi ir ieilguši un vairāki cietušie šajā laikā jau ir miruši, tomēr joprojām cer, ka vainīgie saņems sodus.

Pakāpeniski turpinās arī kompensāciju izmaksa. Pagaidām agrākā lielveikala stāvlaukumā izveidota pagaidu piemiņas vieta ar stikla objektu, kas simbolizē trauslo cilvēka dzīvību. Biedrība gan vēlas traģēdijas vietā izveidot parku.

Marija Mizula
biedrības ”Zolitūde 21.11.” valdes locekle

Tas fiziski nav iespējams, jo tur ir pazemes autostāvvieta un jumts, un mēs ceram, ka šī māja kādreiz tiks nojaukta, un tad mēs varēsim pabeigt šo ieceri. Mēs gaidījām, ka mājas īpašnieki spers paši soli šajā sakarā, viņiem tika piedāvāta cita zeme citur Rīgā, viņi nav piekrituši, tad viņi uztaisīja izsoli, māja tika pārņemta. Tagad droši vien visi domā, ka četri gadi jau ir pagājuši, viss jau ir aizmirsts un var turpināt pabeigt tirgot dzīvokļus.

Otrdien vakarā laukumā pie pagaidu pieminekļa Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem notiks piemiņas pasākums ar klusuma brīdi, bet vēl vairākos Rīgas dievnamos notiks aizlūgumi.

Atgādinām, ka būveksperti ir secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes.

0 Komentāru