Maxima Latvija kā cietušais prasa 1,68 miljonus eiro lielu kompensāciju

1 komentārs

Lielveikalu tīkls Maxima uzskata, ka par Zolitūdes traģēdiju tam pienākas kompensācija un tās apmērs ir gandrīz 1,7 miljoni eiro – to šodien tiesā paziņoja uzņēmuma pārstāvis. Citus cietušos Maxima nostāja gan neapmierināja. Savukārt lielveikala apsargs, kurš liktenīgajā dienā izslēdza signalizāciju, uz tiesu neatnāca, norādot uz veselības problēmām.

Lielveikalu ķēdes Maxima statuss Zolitūdes traģēdijas lietā ir juridisks paradokss – tā ir vienlaikus cietusī, kam pienākas kompensācija, un iespējamā vainīgā, no kā kompensācija jāpiedzen. Un naudu pieprasīt uzņēmums nekautrējas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien Maxima pārstāvis nosauca summu, ko tā grib atgūt kā atmaksu par gruvešos apraktajām precēm un kases aparātiem. Tie ir gandrīz 1,7 miljoni eiro.

Advokāts Igors Sandlers, kurš iesniedza kompensācijas pieteikumu, gan kategoriski atteicās atbildēt uz jautājumiem par pašu Maximas pārstāvju rīcību traģēdijas laikā. Tas pamatīgi sadusmoja citu cietušo aizstāvjus, kuri solīja tik vienkārši visu neatstāt.

Kompensācijas pieprasīja arī citi uzņēmumi, piemēram, Narvesen. Tā pārstāvis īpaši uzsvēra, ka Narvesen bijis vienīgais veikals, kurš signalizācijai paklausījis un durvis aizslēdzis pirms griestu iebrukuma, kas prasīja 54 cilvēku dzīvību.

Tomēr ne visi cietušie, kuri var pretendēt uz kompensācijām, labprāt nāk uz tiesu. Piemēram, Igors Vītols, lielveikala apsargs, kurš, sekojot vadības instrukcijām neilgi pirms traģēdijas atslēdza signalizāciju, uz tiesu neatnāca. Advokāte lūdza ļaut Vītolam liecības iesniegt rakstveidā.

Tiesa gan šo lūgumu noraidīja, un Vītolam uz sēdēm būs jānāk, tiklīdz atveseļosies. Jāpiebilst, ka visi traģēdijā iesaistītie uzņēmumi apgalvo, ka kompensācijas no apdrošinātājiem joprojām nav saņēmuši. Tie atsaka tās izmaksāt, kamēr lietā nav zināmi vainīgie.

Video

TOP komentāri

  • уы туяштг
    0 0 0

    уы туяштг

    Tajā liktenīgajā dienā maxima noziedoja 54 dzīvības jebšu upurēja zelta telim...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl