Matīss pagaidām paliek “Rīgas satiksmē”, bet nekomentē, vai ir iespējams, ka Ušakovs nav zinājis par pārkāpumiem

3 komentāri

Pēc tikšanās ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu Matīss paziņoja, ka pagaidām nepametīs savu pagaidu vadītāja amatu “Rīgas satiksmē”.

Matīsa prioritāte – lai uzņēmums darbotos un esot vienojies, ka finansējums tiks atrasts, kā arī norādīja, ka rīt būs “Rīgas satiksmes” akcionāra sapulce.

Ušakovs neatbildēja uz TV3 Ziņu jautājumu, vai viņu pārsteidza audita ziņojumā norādītie pārkāpumi. Rīgas mērs norādīja, ka Rīgas budžets tiks pieņemts 27. martā un steidzināja žurnālistus izbeigt iztaujāšanu, lai ļautu viņiem abiem ar Matīsu strādāt. Ušakovs akcentē, ka viņš visu darījis likuma ietvaros, bet sirdsapziņa viņam pašreiz nosaka atrisināt jautājumus saistībā ar pilsētas un uzņēmuma budžetu.

Savukārt Anrijs Matīss atteicās atbildēt uz TV3 Ziņu jautājumu, vai ir iespējams, ka Ušakovs nav zinājis par kliedzošajiem pārkāpumiem “Rīgas satiksmē”. Matīss iepriekš stāstīja, ka auditoru ziņojums par RS atklājis, ka, piemēram, 6 miljoni eiro pārmaksāti degvielas iepirkumā ar firmu, kuras īpašnieki noslēpti ārzonās, tramvaju iegādei piešķirtais kredīts iztērēts algām, dārgās e-talonu sistēmas uzturēšanai iztērēti 40% no biļetēs iekasētās naudas.

Matīss pirms tikšanās bija manāmi dusmīgs un satraukts. TV3 Ziņām viņš stāstīja, ka ”nav nekāds mēslu izvedējs, ne izmeklētājs, ka nevar izstrēbt visu, kas ”Rīgas satiksmē” ir sadarīts pa desmit gadiem”. Viņš arī akcentēja, ka apsver iespēju atstāt darbu ”Rīgas satiksmē”, ja negūs pārliecību, ka akcionāri atbalsta viņa rīcību.