Māte pie kaimiņienes atstāj zīdaini un neliekas ne zinis

Pievienot komentāru
Māte pie kaimiņienes atstāj zīdaini un neliekas ne zinis
FOTO: Flickr

11. jūlija agrā rīta stundā Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Ķengaragā, kur kāds desmit mēnešus vecs bērns ilgstoši atstāts pie kaimiņienes.

Ierodoties notikuma vietā, dzīvokļa durvis atvēra sieviete, kura kārtības sargiem pastāstīja, ka sava dzīvokļa istabu izīrējot sievietei ar mazu bērnu. Jaunā māmiņa dzīvokļa saimniecei lūgusi, lai pieskata zīdaini, jo pati vēlas doties atpūsties pie draudzenes.

Dzīvokļa saimniece piekritusi, taču sieviete nav atgriezusies norunātajā laikā, vairākkārtīgi zvanīts, taču sieviete uz telefona zvaniem nav atbildējusi. Dzīvokļa saimniece paskaidroja, ka nezinot ko darīt, jo viņai jādodas uz darbu un zīdaini nav kam atstāt. Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri apskatīja bērnu un izsniedza izziņu par viņa veselības stāvokli, pēc kā pieņemts lēmums bērnu nogādāt drošā vidē, valsts sociālās aprūpes centrā.

Tās pašas dienas vakarā Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Vecmīlgrāvī, kur norisinājās ģimenes konflikts. Ierodoties notikuma vietā, noskaidrots, ka vīram ar sievu izcēlies strīds, kura laikā viens pret otru pielietojuši arī fizisku spēku. Abas personas bija manāmā alkohola reibumā, blakus viņiem mazgadīgs bērns, kurš bija nobijies un raudāja. Bērna māte bija neadekvātā stāvoklī un nespēja uztvert policijas darbinieku rīkojumus.

Notikuma vietā ieradās arī Valsts policijas darbinieki. Abas personas aizturētas, vīrietis nogādāts Valsts policijā, bet sieviete Rīgas pašvaldības policijā. Ņemot vērā, ka abi vecāki tika aizturēti, mazgadīgais bērns nodots vecmāmiņai, kura uzņemsies rūpes līdz vecāku atgriešanās normālā stāvoklī. Sievietei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kuras laikā, noskaidrots, ka viņa ir 1,95 promiļu reibumā, pēc kā sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Stundu vēlāk Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Purvciemā, kur vecāki alkohola reibumā nespēja parūpēties par saviem bērniem. Ierodoties notikuma vietā, dzīvokļa durvis atvēra bērnu māte, kura bija manāmā alkohola reibumā. Dzīvoklī pamanīti divi bērni un sievietes vīrs, kurš kārtības sargu klātbūtnē lietoja alkoholiskos dzērienus. Vīrietis paskaidroja, ka viņam esot brīvdiena un viņš atpūšoties. Ņemot vērā, ka abi vecāki bija alkohola reibumā, pieņemts lēmums bērnus nogādāt drošā vidē. Sazvanīta bērnu vecmāmiņa, kura ieradās notikuma vietā, pēc kā ar bērniem nogādāta viņas dzīvesvietā. Policistu klātbūtnē abi bērni aprūpēti un nolikti gulēt.

Visos gadījumos informācija par notikušo nodota Bāriņtiesai izvērtēšanai.