Maskās tērpti ļaundari ielauzās mājā un sita – aplaupīts savulaik pazīstamais uzņēmējs Vaivads

10 komentāri
Maskās tērpti ļaundari ielauzās mājā un sita – aplaupīts savulaik pazīstamais uzņēmējs Vaivads
Ilustratīvs attēls. (ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64)

Pirms nedēļas savās mājās Kurzemes pusē aplaupīts viens no savulaik pazīstamākajiem Ventspils uzņēmējiem Mamerts Vaivads.

Neoficiāla informācija liecinot, ka maskoti laupītāji svētdienā gaišā dienas laikā iebrukuši Vaivada dzīvesvietā, kur uzņēmējs un viņa dzīvesbiedre tikuši sasieti, turklāt Vaivads guvis miesas bojājumus, raksta “Latvijas Avīze”.

No mājās esošā seifa iebrucēji nolaupījuši dažus desmitus tūkstošus eiro un dolāru.

Valsts policija par laupīšanu informāciju neesot sniegusi. Uz telefona zvaniem neesot atbildējis arī Vaivads.

Savukārt aģentūrai LETA policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Arlita Dolgā precizēja, ka pēdējā laikā vienīgā notikusī laupīšana reģionā reģistrēta otrdien, 15. oktobrī, Kandavas novadā. Par aplaupīšanu dzīvesvietā ir sāks kriminālprocess, tiek veiktas pirmstiesas izmeklēšanas procesuālās darbības. Aizbildinoties ar izmeklēšanas interesēm, plašāku informāciju policija nesniedz.

1944. gadā dzimušais uzņēmējs savulaik bija AS “Ventspils nafta” padomes priekšsēdētājs un AS “Latvijas naftas tranzīts” prezidents.

Kandavas novada pašvaldības publiskotā informācija liecina, ka 2017. gadā Vaivads apbalvots nominācijā “Kandavas novada Goda pilsonis” ar zelta nozīmīti par ieguldījumu Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma un Kandavas un pagasta attīstībā un nesavtīgu finansiālo atbalstu kultūras un sporta pasākumu organizēšanai novadā.

Atgādinām, ka 20. jūlijā Mārupē notika bruņota laupīšana bijušā advokāta Ulda Bērziņa privātmājā. Maskās tērpti ļaundari ar ieročiem nozieguma izdarīšanas brīdī nāvējoši sašāva nama saimnieku. Pirms tam laupītāji paguva sasiet tobrīd mājā esoši 1949. gadā dzimušu sievieti.

10 komentāri