Masīvais kiberuzbrukums Latvijā skāris arī “Būvniecības ABC” veikalus

Komentāri

Masīvajā kiberuzbrukumā skartas vairākas nepārtikas veikalu ķēdes Latvijā, un viena no tām ir ”Būvniecības ABC”, kur tieši šā iemesla dēļ patlaban nav iespējams norēķināties ar bankas kartēm.

Kā LNT Ziņām apliecināja tirdzniecības ķēdes pārstāvis, nekādi sensitīvi dati nav noplūduši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Arī mūs vakar ir skāris šis kiberuzbrukums un īslaicīgi visi datori tika nobloķēti. Uz šo brīdi visas datubāzes jau ir atjaunotas, iekšējā datorsistēma darbojas, atjaunota kases darbība, paši saviem spēkiem esam tikuši galā,” stāstīja ”Būvniecības ABC” mārketinga vadītājs Renārs Mihejevs.

Ar līdzīgām problēmām saskārušies šīs pašas ķēdes veikali Igaunijā, kuri trešdien nestrādā.

Līdz šim kiberuzbrukumā visvairāk cietusi Ukraina, kur vīruss ietekmējis pat Černobiļas atomelektrostacijas sistēmu, Kijevas lidostas un Valsts centrālās bankas darbību.

Kiberuzbrukumos izmantotas datorsistēmu vājās vietas. Vīruss paralizē datora darbību un pieprasa samaksāt izpirkuma maksu virtuālajā naudā ”bitcoin”.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl