Komentāri

Kļuvuši zināmi jaunākie Rail Baltica dzelzceļa trases tehniskie risinājumi. Tuvojas noslēdzošās iedzīvotāju apspriedes trases skartajās pašvaldībās, tāpēc rasējumos nu jau pavisam skaidri iezīmējas šķērsojuma vietas ar ceļiem un upēm, kā arī vērienīgās izmaiņas Rīgas vaibstos.

Lai arī iedzīvotāju iebildumi iespēju robežās ir ņemti vērā, daļa Mārupē dzīvojošo joprojām ir neapmierināti, jo dzelzceļa līnija vedīs gar māju logiem.

Sabiedrisko apspriešanu laikā ir ņemti vērā iedzīvotāju priekšlikumi un veiktas izmaiņas projektā. Zem esošajām sliedēm Torņakalnā paredzēts izbūvēt tuneli. Vairums Torņakalna iedzīvotāji ar paredzēto Rail Baltica maršrutu ir samierinājušies.

Visneapmierinātākie ir Mārupes pagasta iedzīvotāji, gar kuru māju logiem paredzēta dzelzceļa trase. Viņi atzīst, ka spiesti sadzīvot ar Rīgas apvedceļa un arī ar zemu lidojošu lidmašīnu troksni. Tagad būšot jāsadzīvo ar dzelzceļu.

Ko par Rail Baltica dzelzceļa trasi saka Mārupes iedzīvotāji, skaties LNT Ziņu sagatavotajā sižetā!

Kā pirmo Rail Baltica maršruta posmu paredzēts sākt projektēt un būvēt 27 kilometrus garo Rīgas posmu.

Iedzīvotāji, gar kuru īpašumiem virzīsies dzelzceļa trase, cer, ka pašvaldība to ņems vērā un vismaz piemēros nekustamā īpašuma nodokļa atlaides.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl