Mārupē zemes nogruvums aprok strādnieku

0 Komentāru
Mārupē zemes nogruvums aprok strādnieku
FOTO: LETA

Šorīt no savas darba vietas Mārupē slimnīcā nonācis kāds 30 gadus vecs vīrietis. Viņš vienkārši sakot racis bedri, kad smiltis sākušas birt viņam virsū un gandrīz aprakušas viņu dzīvu.

Nelaimes gadījums noticis Mārupē, Ledaiņu ielā, īsi pirms deviņiem no rīta. Būvnieki no Igaunijas, tikai pirms brīža bija sākuši savus ikdienas darbus, kad viens no kolēģiem, iekāpis nesen izraktā tranšejā. Kas tieši noticis pēcāk neviens nevar atbildēt, taču ir skaidrs, ka netālu no bedrē esošā strādnieka noticis nogruvums.

Par laimi, smiltis viņu neapraka pilnībā. Tā siena aizslīdēja garām un iesprostoja, tikai viņa kājas.

Redzot notikušo, apkārtējie nekavējoties steigušies palīgā un pāris minūšu laikā, cietušais atbrīvots no gūsta. Tikmēr, uz notikuma vietu jau steigušies arī strādnieku izsauktie glābēji un ārsti. Jau pēc sešām minūtēm, Ledaiņu ielā ieradušies pirmie palīgi.

Lai arī cietušā vīrieša dzīvībai briesmas nedraudēja un pēc piedzīvotā, viņš pat spējis pārvietoties saviem spēkiem, bez mediķu palīdzības šoreiz neiztika.

Diemžēl, šobrīd par to, kas vainojams notikušajā ir pāragri spriest, jo darbu vadītājs nespēj nosaukt kādu acīmredzamu nelaimes gadījuma iemeslu. Tā noskaidrošana, uzticēta profesionāļiem un pie darba jau ķērušies Valsts darba inspekcijas pārstāvji. Pēc viņu atzinuma arī būs skaidrs, vai notikušais ir nelaimes gadījums, vai tomēr strādnieks cietis, jo pats, vai kāds no viņa kolēģiem, pārkāpis darba drošības noteikumus.

0 Komentāru