Martinovs: Varu visus pārliecināt, ka balets ir īsta vīriešu profesija

Pievienot komentāru
Martinovs: Varu visus pārliecināt, ka balets ir īsta vīriešu profesija
Foto: f64

“Mums pagaidām trūkst vīriešu dejotāju, ne tieši šajā mirklī, bet, skatoties uz nākotni,” intervijā “900 sekundēm” situāciju Latvijas baletā izklāstīja Latvijas Nacionālās operas un baleta vadošais baleta solists, horeogrāfs Raimonds Martinovs.

“Diemžēl baleta skolā pēdējos gadus nav puišu tieši, meitenes ir daudz. Mums vienmēr bijis spēcīgs tieši vīriešu balets. Un mūsu repertuārā ir visas klasiskās izrādes, un tur ir vajadzīgi vīriešu dejotāji,” skaidroja Martinovs.

Topošo baletdejotāju izvēle esot atkarīga no ģimenēm, no to interesēm, jo pedagogi ne vienmēr spēs pārliecināt par izdarīto izvēli.

25. maijā Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē notiks klasiskā un laikmetīgā baleta vakars ”Iespējams…”. Tur savus darbus rādīs jaunie horeogrāfi un dejotāji.

“Nosaukums jau saka priekšā, tā tiešām ir iespēja, iespēja sevi parādīt ne tikai jauniem dejotājiem, bet arī vecākai paaudzei, kas nav īstenojušas savus sapņus dēļ traumas vai nav pietikusi drosme,” turpina LNO baleta horeogrāfs.

Baleta vakars “Iespējams…” jau paspējis kļūt par labu tradīciju, kas sniegusi artavu baleta attīstībā Latvijā. Martinovs piebilst, ka Latvija ar savu augsto līmeni atrodas Eiropas labāko baleta turpu vidū.

Saruna ar Raimondu Martinovu