Komentāri

Viens no baloniem, kuri pirms trim nedēļām tika palaisti gaisā Berlīnes mūra krišanas 25.gadadienas svinību gaitā, atrasts Mangaļsalas pludmalē, Rīgas ziemeļdaļā, pirmdien vēsta vācu tīmekļa ziņu portāls The Local.

“Līdz šim mums reģistrēti 111 atradumi,” pavēstīja projektu Lichtgrenze (Gaismas robežas) rīkojušās organizācijas Kultureprojekte GmbH preses pārstāvis.

9. novembrī Berlīnes mūra krišanas 25. gadadienas svinību gaitā gaisā tika palaisti vairāk nekā septiņi tūkstoši balonu.

Tie, kuri balonus atraduši, tika mudināti savus atradumus reģistrēt rīkotāju organizācijā. Atradums tad tika pārbaudīts, apstiprināts un reģistrēts kartē.

Balonu Mangaļsalas pludmalē atradusi Inga Eglīte-Uldriķe.

“Saulainā 23. novembra dienā kopā ar gadu veco dēlēnu devos pastaigāties uz Mangaļsalas jūrmalu un atradu šo sveicienu no Berlīnes,” raksta Eglīte-Uldriķe, kas savam stāstījumam pievienojusi arī fotoattēlu.

Pa gaisa līniju attālums no Berlīnes līdz Rīgai ir 844 kilometri.

Svētdiena bija pēdējā diena, kad vēl varēja reģistrēt atrastos balonus.

Vairums balonu atrasti Berlīnes ziemeļos, trīs Polijā un četri – bijušajā Rietumvācijā.

Viens laimīgais atradējs, kurš atradis vācu aktrises Annas Losas balonu un pastkarti, ieguvis arī viņas autogrāfu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl