“Manās acīs viņš ir melis!” Poikāns stāsta, ka Kaimiņš nelegālā “stipendijā” esot saņēmis vismaz 30 000 eiro

21 komentārs
“Manās acīs viņš ir melis!” Poikāns stāsta, ka Kaimiņš nelegālā “stipendijā” esot saņēmis vismaz 30 000 eiro
Foto: f64

Viens no KNAB aizturētā Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa kādreizējiem līdzgaitniekiem politikā Ilmārs Poikāns jeb Neo, kurš savulaik publicēja informāciju par ierēdņu algām finanšu krīzes laikā, Kaimiņu nevilcinoties nosaucis par meli.

Kriminālprocess par Kaimiņa partijas “KPV LV” iespējamajiem noziegumiem sākts pērn. Ar iesniegumu drošības iestādēs vērsās bijušais Kaimiņa partijas biedrs Poikāns, kad uzzinājis par slēptu finansējumu un vīlies Kaimiņa solījumos.

Ilmārs Poikāns
Kaimiņa bijušais partijas biedrs

Viņš man personīgi ir melojis divos svarīgos jautājumos, ko uzdevu, pirms izlemt, vai pievienoties partijas dibināšanai. Manās acīs viņš ir melis!

Poikāns uzsver, ka Kaimiņš naudu atmazgājis ar vairāku mikrouzņēmumu palīdzību. No mikrouzņēmumiem darbinieki saņēmuši atalgojumu un Kaimiņam atdevuši atpakaļ skaidru naudu.

Ilmārs Poikāns
Kaimiņa bijušais partijas biedrs

Artuss Kaimiņš caur SIA “Suņu būda” saņēma “stipendiju” no uzņēmumiem, kas saistīti ar Meroni. Pēc tam nauda tika pārvērsta skaidrā naudā caur vienu mikrouzņēmumu un nonāca atpakaļ Artusa Kaimiņa rīcībā.

TV3 Ziņas: Par kādām summām bija runa?

Tas bija tikai viens no uzņēmumiem. Runa bija par 30 000 eiro, varētu būt, bet tik precīzi neatceros, jāskatās iesniegumā, ko iesniedzu Ģenerālprokuratūra pagājušā gada sākumā.

Internetā savulaik publicēts video, kurā Kaimiņš, Zakatistovs un Tamužs pārrunā politisko tirgu: runa ir par naudu jeb “kāpostu” un Tamuža ambīcijām pēc vēlēšanām ieņemt ekonomikas ministra portfeli apmaiņā pret dāsniem ziedojumiem.

To, ka pirms gada nācies par video sniegt liecības likumsargiem, vēl pirms aizturēšanas apstiprināja arī Kaimiņš.

Artuss Kaimiņš
Saeimas deputāts (KPV LV)

Bija slēptās kameras saliktas birojos. Tas viņus toreiz interesēja. Samontēti gabali no četru mēnešu sarunām. Acīmredzot, te notiek… nu… te ir… lielā spēle. Kolēģi – te notiek lielā spēle!

“Viss tas sašutums bijis par to, ka Atis Zakatistovs lietoja vārdu “kāposts”… Izlasīju Krimināllikumu, tiešām neatradu nevienu pantu, ka, lietojot vārdu “kāposts”, tevi var saukt pie kriminālatbildības,” noteica “KPV LV” pārstāvis Aldis Gobzems.

Ilmārs Poikāns
Kaimiņa bijušais partijas biedrs

Par to, ka KNAB ļoti grib pabeigt lietu līdz pavasara sesijas beigām, tas ir, līdz Jāņiem, man bija zināms jau maija vidū, kad Gobzems par maksātnespējas administratoriem ne pušplēsta vārda nebija bildis.

Zakatistovu un Tamužu vieno finansiālas saites. ”Eco Baltia” padomes priekšsēdētājs Tamužs 2016. gadā paziņojis koncernā ietilpstošam uzņēmumam, ka vēlas nolīgt Zakatistovu stratēģisku konsultāciju sniegšanai personīgi viņam. Noslēgts līgums starp šo koncernā ietilpstošo uzņēmumu un Zakatistova firmu SIA ”Per capita” par konsultāciju sniegšanu. Izmeklēšanā esot konstatēts, ka līgumā paredzētās konsultācijas nav sniegtas.

21 komentārs