“Manabalss.lv” pārtrauc krievu valodas aizstāvju aizsākto parakstu vākšanu par mācību valodu

10 komentāri
“Manabalss.lv” pārtrauc krievu valodas aizstāvju aizsākto parakstu vākšanu par mācību valodu
Foto: LETA

Šodien, 10. novembrī, portālā “Manabalss.lv” pārtrauc parakstu vākšanu par mācību valodas brīvu izvēli, jo pastāv pamatotas aizdomas, ka iniciatīva ir pretrunā Satversmei. To iesniedza Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija.

Portālā veikta padziļināta izvērtēšana, kā rezultātā šādas aizdomas radās, un tādēļ patlaban parakstu vākšana apturēta. Kā arī ir sāktas konsultācijas ar ārējiem juristiem un rekomendāciju sniegšanu autoram par iniciatīvas uzlabošanu un restartēšanu.

Asociācija mudināja pieņemt likumu, kas atbalstītu izvēli mācīties mazākumtautības valodā, ja tam ir pietiekams pieprasījums. Viņu ieskatā, ja mazākumtautībām piederīgas personas vēlas, lai viņu bērni mācītos pārsvarā dzimtajā valodā un lai šī izvēle būtu neatkarīga no valdības un pašvaldību gribas, šādai izvēlei ir jābūt garantētai ar likumu.

Iniciatīvas autori vēlas, lai tiktu nodrošināta izvēle, kas būtu jāparedz jaunā Mazākumtautību izglītības iestāžu likumā. Asociācijā uzsvēra, ka valstij no nodokļu ieņēmumiem būtu jānodrošina pedagogu sagatavošana darbam mazākumtautību izglītības iestādēs, kā arī nepieciešamo mācību līdzekļu pieejamība.

Par iniciatīvu parakstījās jau bija paspējuši parakstīties vairāk nekā 10 000 cilvēku.

10 komentāri