“Man nav tādu ambīciju,” Rēzija Kalniņa kategoriski noliedz, ka vēlas ieņemt Džilindžera vietu

5 komentāri

Šodien, 1. oktobrī, izplatīts paziņojums, ka Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs un režisors Dž. Dž. Džilindžers darbu teātrī pametīs.

Šāds lēmums seko pēc tam, kad teātra aktieru trupa viņam izteica neuzticību saistībā ar repertuāra plānošanu, kas, pēc aktieru domām, bijusi pārāk vērsta uz komerciju, ne tik daudz uz māksliniecisko potenciālu realizēšanu.

Dailes teātra direktors Andris Vītols TV3 Ziņām norāda, ka vismaz pusgadu, kamēr kaislības norimsies, jauns šā amata pretendents netiks meklēts, bet darbu stūrēs direktors kopā ar māksliniecisko padomi. Nākotnē raugoties, viņš gan uzskata, ka nākamajam mākslinieciskajam vadītājam jānāk no Dailes teātra vidus.

Izskanējušās baumas, ka šo amatu gribētu ieņemt aktrise Rēzija Kalniņa, Vītols noliedz.

Arī pati Kalniņa kategoriski noliedz, ka vēlas ieņemt Dž. Dž. Džilindžera amatu: “Es to nekad neesmu vēlējusies, man nav tādu ambīciju, man nav tādu zināšanu. Es nesaprotu, no kā tas ir radies. Kādā smieklīgā žurnālā parādījies, ka es esmu pelēkais kardināls. Tas mani ir ārkārtīgi nošokējis un izbrīnījis. Es, protams, zinu, kas ir šī persona un kādas ir viņas intereses un bailes, un ko viņa var pazaudēt.”

Pēc viņas teiktā, Puntulis un ministrijas pārstāvji tikušies ar Dailes teātra valdes locekli Andri Vītolu, lai pārrunātu situāciju Dailes teātrī.

Tikšanās laikā Vītols informējis par aktieru kolektīva prasību veikt izmaiņas teātra mākslinieciskajā vadībā, kā arī izstāstīja par potenciālajiem situācijas risinājumiem. Proti, šobrīd esot panākta mutiska vienošanās ar līdzšinējo māksliniecisko vadītāju, režisoru Dž.Dž.Džilindžeru par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu tuvākajā laikā, informējis Vītols.

5 komentāri