Mammas un tēta lielais sapnis ir kādreiz izdzirdēt, kā dēls runā. “Eņģeļi pār Latviju” vēstneša Patrika stāsts

0 Komentāru

Turpinot stāstus par akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” vēstnešiem, šoreiz uzmanības centrā ir Patriks, kurš apgūst žestu valodu, lai varētu skaidrāk izteikt savas vēlmes. Lai iemācītos par sevi parūpēties pats un komunicēt ar līdzcilvēkiem, viņam ir vajadzīgas nepārtrauktas ABA terapijas nodarbības.

Kad Patriks vel bija mammas puncītī, vecāki uzzināja, ka dēlam būs Dauna sindroms un iedzimta sirdskaite. Divu domu par puikas nākšanu pasaulē nebija. Tomēr bērna diagnoze mammai Aļonai sākumā bija liels šoks.

Maksims
tētis

Uzreiz viņai pateicu, ja pat mums būs dinozaurs, tas būs mūsējais bērns, mēs viņu mīlēsim. Sievietei gribas, lai viss būtu perfekti. Un tad viņa saprot, ka viņā iekšā ir bērns, kuram būs kaut kāda problēma, un tad viņa sāk justies vainīga. Un tad tev – kā vīram, vīrietim – ir jādara viņai zināmu to, ka tu vienkārši atbalstīsi viņu jebkurā situācijā.

Jaunie vecāki tiešām tiek galā lieliski, un dēls attīstās labi. Sešarpus gadu vecumā viņa uzvedība ir kā četrgadīgam bērnam. Un tas ir liels progress. Tagad visa ģimene strādā pie tā, lai Patriks iemācītos par sevi parūpēties.

“Viņš nevar sajust, satvert kaut kādus priekšmetus, viņš nejūt tik cieši. Un tas ir sarežģījums, lai viņš novilktu drēbes no sevis, uzvilktu. Viņš nevar satvert kaut kādus sīkumus. Un tad tas visu laiku jātrenē, jāattīsta, tāpēc mums ir vienkārši tūkstošiem sīko lietu,” turpina tēvs.

Bet mammas un tēta lielais sapnis ir kādreiz izdzirdēt, kā dēls runā. Tāpēc viņam ir regulāri jāapmeklē logopēds un ABA terapijas nodarbības. Patrikam ir problēmas ar muskuļiem, tāpēc ir ļoti grūti kontrolēt žokļu un mēles kustības, lai runātu.

“Viņš var pasūtīt gurķīti, vai krabju nūjiņas, vai mandarīnu. Viņi mācās tajā ABA terapijā, lai viņš varētu parādīt reāli, ko viņš vēlas. Nesakot ne vārda. Un tad nākamais līmenis – viņi mācās pa zilbēm vārdu,” atklāj Maksims.

Ja Patriks attīstīsies tikpat labi kā līdz šim, vecāki plāno laist viņu skolā. Pirmajā klasē viņš varētu sāt iet 10-11 gados.

“Tās visas lietas palīdz viņam ātrā, reāli – daudz ātrāk – attīstīties. Un tad tas palīdz viņam pašam par sevi rūpēties. Tad viņš var ātrāk sākt iet skolā, tas ir gan garīgā attīstība, gan komunikācija, gan arī zināšanu ziņā viņš varēs to uztvert ātrāk,” uzskata Patrika tētis.

Nepārtrauktas ABA terapijas nodarbības ģimene pati nevar nodrošināt. Tāpēc lūdz līdzcilvēku atbalstu Patrika attīstībai. Mamma un tētis ir pārliecināti, ka tagad ieguldītās pūles atmaksāsies ar uzviju un, izaugot, dēls spēs pats par sevi parūpēties un nopelnīt iztiku.

Iepriekš jau vēstīts, ka sākusies sirsnīgākā labdarības akcija ”Eņģeļi pār Latviju”. Akcija norisinās jau divpadsmito reizi. Šogad palīdzību gaida 139 bērni, kuru atbalstam kopā nepieciešami 279 210 eiro.

Ziedošanas iespējas

Labdarības akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” ietvaros ikvienam ir iespēja sniegt bērniem palīdzību:

  • ziedojot portālā “bsf.lv“,
  • izmantojot ziedojumu kastītes,
  • iegādājoties akcijas preces ”Rimi” veikalos vai ziedojot ”MansRimi” naudas uzkrājumu kioskos vai mājas lapā “mansrimi.lv“,
  • zvanot uz tālruni 90006486 (maksa par zvanu 1,42 eiro).

Ar visu informāciju par labdarības akcijas esošajām un plānotajām aktivitātēm aicinām iepazīties “www.engeliparlatviju.lv“.

0 Komentāru