Komentāri
Mākslinieki Brīvības pieminekli fotografējuši 42 metru augstumā, izmantojot groza pacēlāju
FOTO: LETA

Ieskatīties acīs Brīvībai! Tāda iespēja tagad ir ikvienam, apskatot mākslas studentu un pasniedzēju fotogrāfijas, kas uzņemtas tieši iepretim Brīvības pieminekļa tēlam – 42 metru augstumā.

Izstāde apskatāma pie Ministru kabineta un veltīta Brīvības pieminekļa 80 gadu jubilejai.

Brīvības piemineklis ir redzams no daudzām vietām pilsētas centrā, taču retais to ir redzējis no dažu metru attāluma.

Brīvības piemineklis ir 42 metrus augsts, tāpēc iespējas aplūkot to tuvumā ir ierobežotas. Mākslas akadēmijas studentēm – Lidijai un Rūtai – vienām no retajām ir bijusi iespēja to skatīt no dažu metru attāluma.

Jaunās mākslinieces fotografēja pieminekli, izmantojot groza pacēlāju, un viņām bija iespēja ielūkoties tēlam acīs un skatīt nianses, ko no zemes redzēt nav iespējams.

Brīvības piemineklis šādā rakursā Latvijas fotomākslā fotografēts pirmo reizi. Projekta autors – mākslinieks Aigars Bikše – atzīst, ka vēlējies iedzīvotājiem dāvāt sajūtu, ko sniedz atrašanās līdzās brīvības simbolam.

Mākslas darbi pie Ministru kabineta centrālās ieejas būs aplūkojami līdz 18. novembrim.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl