Maksātnespējas reforma: politiķu solījumi plika graša vērti

0 Komentāru
Maksātnespējas reforma: politiķu solījumi plika graša vērti
FOTO: LETA

Par spīti uzņēmēju brīdinājumiem, ka maksātnespējas jomā ir ugunsgrēks, kura dzēšanu vairs nedrīkst atlikt, Saeima nolēmusi nesteigties ar reformu nozarē, kur nelikumību dēļ valsts zaudē investīcijas un 700 miljonus eiro lielus ienākumus valsts budžetā.

Maksātnespējas likuma reforma ir viens no spilgtākajiem piemēriem tam, kā politiķu vārdiem neseko darbi. Pagājuši divarpus gadi, kopš grozījumus jomu regulējošā likumā Saeimā iesniedza bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Pilnīgu visu partiju politiķi, sākot ar Nacionālo apvienību pārstāvošo tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču un beidzot ar Vienotības deputātiem, solījuši pārraudzību par administratoriem stiprināt un nelikumības novērst. Taču, kā atzina uzņēmēju pārstāvji, situācija nemainās, kas liek daudziem investoriem Latviju pamest.

Ģirts Greiškalns, Ārvalstu investoru padomes izpilddirektors:

Uzņēmējiem ir redzams, ka ir ugunsgrēks maksātnespējas jomā!

Kazimirs Šļakota, Komercbanku asociācijas pārstāvis:

Tas ir viens vārds: nesodāmība! Nesodāmība par pārkāpumiem, nesodāmība par krāpniecību! Līdz ar šo nesodāmību ir zaudēta uzticība iekšlietu sistēmai, izmeklēšanas iestādēm un gala rezultātā arī tiesai.

Uzklausot kritiku, tautas kalpi turpināja meklēt vainīgos, kāpēc maksātnespējas likuma grozījumus Saeimas Juridiskā komisija pēdējo reizi skatīja pirms 15 mēnešiem.

Jānis Iesalnieks, Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs:

Tā nav Tieslietu ministrijas vaina! Mēs priekšlikumus iesniedzām pagājušā gada sākumā

Inese Lībiņa-Egnere, Saeimas Juridiskās komisijas deputāte:

Kāpēc skatām to tik vēlu šeit – tur bez vainas vainīgi esam mēs šeit, Juridiskajā komisijā.

Beigu beigās tautas kalpi saprata, ka savulaik sagatavotais likumprojekts, 15 mēnešus nostāvot komisijas atvilktnēs, novecojis un to jāuzlabo. Komisija vienojās līdz 1.augustam dot iespēju iesniegt jaunus priekšlikumus. Tas nozīmē, ka apspriest reformu, kas sola mainīt administratoru darba pārraudzību, deputāti sāks ātrākais rudenī. Savukārt tās ieviešana labākajā gadījumā gaidāma nākamgad.

Video

0 Komentāru