Investori: Neko nemainot, maksātnespējas jomā Latvija 10 gadu laikā zaudēs miljardu

0 Komentāru
Investori: Neko nemainot, maksātnespējas jomā Latvija 10 gadu laikā zaudēs miljardu
LETA

Valdība atbalstījusi maksātnespējas nozares sakārtošanas plānu nākamajiem pieciem gadiem.

Korupcija, problēmas tieslietu jomā un arī maksātnespējas procesā bija trūkumi, uz kuriem norādīja Amerikas Savienoto Valstu viceprezidents Džo Baidens, kurš pirms divām nedēļām viesojās Latvijā. Maksātnespējas shēmu dēļ zaudējumi Latvijas tautsaimniecībai ir astronomiski, jau iepriekš norādīts pētījumā, ko pasūtījusi Ārvalstu investoru padome, kas jau izsenis kritizējusi maksātnespējas administratoru patvaļu.

Kaut ko mainīt tagad piedāvā valdība, kas otrdien apstiprinājusi Tieslietu ministrijas izstrādātās pamatnostādnes maksātnespējas jomas sakārtošanai. Pats nozares ministrs Dzintars Rasnačs tieši ar ministrijas piedāvātajām izmaiņām šodien saistīja pret Rasnaču vērstā anonīmā bezmaksas izdevuma “Losis” parādīšanos apritē.

Plāns paredz valsts kontrolē pārņemt maksātnespējas administratoru sertifikāciju, ļaut kreditoriem pašiem izvēlēties maksātnespējas administratorus, palielināt sodus par pārkāpumiem, paplašināt personu loku, kuri drīkst būt administratori un veikt citus pasākumus. Par izmaiņām gan būs jālemj arī Saeimai. Ministrs paredz, ka tas nebūs ātrs process.

Par to, ka parlamentā plāns var krietni izmainīties, ir nobažījusies Ārvalstu investoru padomes izpilddirektors.

Pieņemtās pamatnostādnes plānots pakāpeniski ieviest piecu gadu laikā līdz 2020. gadam.

Video

0 Komentāru