Mājražotāji vairs nedrīkstēs tirgot pašu gatavoto sieru ar nosaukumu Jāņu siers

66 komentāri

Sieru ar Jāņu siera nosaukumu turpmāk Latvijā varēs ražot un tirgot tikai pieci uzņēmumi. Pēc šā produkta iekļaušanas Eiropas Savienības tradicionālo īpatnību reģistrā ir jāievēro īpašas prasības, tādēļ katrs mājražotājs vasaras tirdziņos šo nosaukumu lietot vairs nevarēs.

Jāņu siers kopš pagājušā gada novembra ir iekļauts Eiropas Savienības garantēto tradicionālo īpatnību reģistrā. Šobrīd produktu ar šādu nosaukumu drīkst ražot tikai pieci uzņēmumi: Valmieras piens, Rankas piens, Lazdonas piensaimnieks, Straupe un Dundaga, kuri ir apņēmušies to gatavot pēc senās receptes.

To, ka Jāņu sieram tagad ir īpašs statuss, šovasar īpaši jāņem vērā mājražotājiem – ja līdz šim viņi pārdeva tirdziņos vai pilsētu svētkos pašu sieto sieru ar šādu nosaukumu, tad to vairs darīt nedrīkstēs. Šo sieru varēs saukt par Līgo, Ķimeņu, Ugunskura, bet ne par Jāņu sieru. Jaunās prasības izpildi kontrolē Pārtikas un veterinārais dienests, kas lūdz ziņot par tām tirdzniecības vietām, kur mājražotāji tirgo Jāņu sieru. Tiek plānotas arī pārbaudes.

Sagaidāms, ka pirmajos Līgosvētkos ies smagi. Jo daudzi nelielie ražotāji par Jāņu siera jauno statusu pat vēl nezina.

Šobrīd Eiropas Savienības nacionālo produktu reģistrā vēl no Latvijas ir salināta rudzu rupjmaize, sklandrausis, Carnikavas nēģi, pelēkie zirņi un savu atzinumu gaida arī Rucavas baltais sviests.

Video

TOP komentāri

 • no malas
  +19 +19 0

  no malas

  Jāņu siers ir Jāņu siers!!!!! Katrā lauku sētā to gatavoja, un katrai saimniecei tas sanāca ar citādu garšu. Latvijas jampampiņi var izdomāt tādu idiotismu, lai atkal no tā nabaga mājražotāja varētu naudu noplēst priekš saviem resnajiem vēderiem.
 • Koooo???
  +15 +15 0

  Koooo???

  Nekad veikalā neesmu pirkusi tos "Jāņu" sierus un nepirkšu. To neizsakāmas produkcijas pastalu lai ēd paši ražotāji. Pērku tikai zemnieku tirdziņos.....pats labākais un gardākais.
 • vārna
  +15 +15 0

  vārna

  Nu ja,pār Jāņu sieru varēs saukt tie,kuri ražo zaļi dzeltenu gumijai līdzīgu izstrādajumu,,,:))

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl