Majors: Izstādē World Expo 2015 izmantosim tos ieročus, kas mums ir pasaules līmenī

0 Komentāru
Majors: Izstādē World Expo 2015 izmantosim tos ieročus, kas mums ir pasaules līmenī
FOTO: LETA

Stilizēts, milzīgs ozols. Šādi jau nākamgad starp daudzu citu valstu paviljoniem izstādē “EXPO 2015” Milānā izskatīsies Latvijas paviljons.
EXPO katrus piecus gadus ir notikums, kur valstis reklamē savu kultūru, sasniegumus, atšķirīgo no citiem. Dalība tajā tiek uzskatīta par prestiža jautājumu.

Latvijas paviljona ēka veidota kā kupls, zaļojošs ozols ar plašu atvērto ekspozīcijas telpu zem koka lapotnes. Trīs stāvu ēka iekļauj pastāvīgās ekspozīcijas telpas divos paviljona stāvos, tostarp”slow-food” uzkodu bāru un Latvijas pārtikas un nepārtikas suvenīru veikalu. Paviljona trešajā stāvā jeb lapotnē tiks izvietotas konferenču un tikšanos telpas.

Latvijas ekspozīcijas starptautiskais sauklis “Latvia – Nature Inside” atspoguļos Latvijas izvēlēto apakštēmu “Pārtika un kultūra labākam dzīvesveidam”. Paviljona ekspozīcijas mērķis ir stiprināt Latvijas kā spēcīgas un ekoloģiski tīras, kultūras tradīcijām bagātas un ilgtspējīgas valsts tēlu.

Latvijas paviljonā visā tā darbības laikā skanēs Latvijas dabas skaņas, kas apvienotas īpašā skaņdarbā. Tā tapšanai apzināti vairāki simti Latvijas lauku cilvēku, kas paši veido un spēlē mūzikas instrumentus, no tiem izvēlēti aptuveni desmit, kas piedalīsies vienotā skaņdarba tapšanā.

Saturiski paviljonu piepildīs idejas, kuras ģenerē koncertaģentūra “Positivus”. Kā LNT atklāj tās pārstāvis, akcents tiks likts uz kontrastiem – kā trokšņainā pasaulē gūt mieru. “Positivus event” pārstāvis Ģirts Majors norāda: ”Šeit mēs izmantosim tos ieročus, kas mums ir pasaules līmenī – un tā ir akadēmiskā mūzika. Ar kuras palīdzību radīsim unikālu skaņdarbu, kas atkal radīs šo miera sajūtu, tāpēc ir svarīga tā sajūta, kas būs atšķirīga no tā, ko darīs citas valstis.”

Expo Milano 2015” kopumā Latvijai ir atvēlēts 1147 kvadrātmetru apbūves gabals, kurā paviljons aizņems 600 kvadrātmetru.

Vairāk skatieties LNT Ziņās šovakar plkst. 20.00.

0 Komentāru