Mājokļa iegādei ar valsts galvojumu izsniegti vairāk nekā 8 miljoni eiro

Komentāri
Mājokļa iegādei ar valsts galvojumu izsniegti vairāk nekā 8 miljoni eiro
FOTO: Flickr

Šobrīd Swedbank un Latvijas Attīstības finanšu institūcijas Altumm sadarbības programmā, kas paredz finansējuma piešķiršanu ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem, apstiprināti jau vairāk nekā 200 aizdevumu. Lielākā daļa ģimeņu jau ir parakstījusi arī aizdevuma līgumus un saņēmusi finansējumu. Šobrīd katrs piektais aizdevums tiek izsniegts tieši mājokļa iegādei ar valsts galvojumu.

Šobrīd 60% iegādāto īpašumu atbalsta programmas ietvaros ir Rīgā un tai piegulošajās teritorijās, bet 40% īpašumu – Latvijas reģionu pilsētās un pagastos.

Rīgā ģimenes ar bērniem biežāk iegādājas dzīvokļus (85% dzīvokļu iepretim 15% privātmāju pirkumu). Katrs trešais dzīvoklis tiek iegādāts kādā no jaunajiem projektiem.

Savukārt ārpus Rīgas vienlīdz bieži tiek iegādātas gan privātmājas, gan dzīvokļi (pirkumu proporcijai sadaloties 50% pret 50%). Vidējā aizņēmuma summa svārstās 50 tūkstošu eiro robežās, un vidēji ģimenes uzņemas saistības uz 20 gadiem. Savu mājokli atbalsta programmas ietvaros visbiežāk iegādājas jauno profesionāļu ģimene ar diviem bērniem.

Ekonomikas ministrijas izstrādātā mājokļa atbalsta programma paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa atkarīga no bērnu skaita ģimenē.

Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs ir 15% – līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

Lasi vēl