Komentāri
Mājās uzstāties ir visgrūtāk! Pēc daudziem gadiem uz Latvijas skatuves atgriežas Kristīne Opolais
FOTO: Ilze Vēbere, TV3 Ziņas

Jau nav nekas neparasts, dzirdot latviešu operdziedātājas Kristīnes Opolais vārdu un balsi skanam no pasaules labākajām koncertzālēm. Viņa iekarojusi savu vietu operdziedātāju zvaigznājā un pēc vairāku gadu pārtraukuma ar uzstāšanos priecēs arī klausītājus Latvijā.

Nogurusi no garajiem lidojumiem, bet priecīga būt mājās – tā savas izjūtas raksturo operdziedātāja Kristīne Opolais, kas uz pāris dienām ieradusies Latvijā, lai pēc tam atkal dotos tālāk. Opolais vārds dziļākus paskaidrojumus vairs neprasa – latviešu soprāns iemantojis pasaules slavu, sajūsminot klausītājus lielākajos opernamos un koncertzālēs, tostarp Ņujorkas Metropolitēna operā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc sešu gadu pārtraukuma operdziedātāja gatavojas kāpt uz Latvijas skatuves. Rudenī plānoti trīs solokoncerti, kuru programmā iekļauti Verdi, Pučīni un citu itāļu komponistu skaņdarbi.

Kristīne Opolais, operdziedātāja

Es nedziedu daudz koncertos, jo esmu māksliniece, kas tiešām dzīvo savu lomu un man patīk tēlot, ne tikai dziedāt. Solokoncerti priekš manis ir grūti, jo es katru reizi eju uz skatuvi katru reizi, kā pēdējo reizi. Tas man ir pluss un mani atšķir.

Koncertiem Opolais gatavojas ar patīkamu satraukumu, bet neslēpj, ka mājās uzstāties ir grūtāk, jo te publikai ir tendence uzstāšanos salīdzināt iepriekšējiem sniegumiem, nevis nodoties mākslai.

Kristīne Opolais, operdziedātāja

Tavās mājās tevi pazīst vislabāk un cilvēki neatveras mākslai, bet viņi salīdzināja ar tevi pašu, kāda tu esi bijusi. Tas ļoti traucē, jo jebkāda salīdzināšana traucē baudīt sniegumu.

Opolais uzstāsies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un jauno itāļu diriģentu Sesto Kvatrīni, kurš pat atteicies no citiem saviem plāniem, lai kopā ar operdziedātāju muzicētu viņas dzimtenē.

Foto

Opolais kopā ar vīru, diriģentu Andri Nelsonu, šopavasar kļuvuši arī par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem. Jautāta, kā divi tik spēcīgi mākslinieki spēj sadzīvot, dziedātāja atklāj mazu viltību – par darbu viņi nerunā nemaz, pat kopā uzstājoties.

Kristīne Opolais, operdziedātāja

Pirms koncerta mēs uzmundrinām viens otru, tāpat kā jebkurš diriģents pieiet pie solista un novēl izdošanos. Es izdaru to pašu. Un pēc koncerta mēs apsveicam viens otru. Un dažreiz, ja ir ļoti labi, es saņemu īsziņu ar tekstu ”Malacis!” Un es atbildu ”Tu arī”!

Līdz ar Opolais koncertiem par savas darbības sākšanu paziņoja Andreja Žagara Kultūras atbalsta un attīstības fonds, kas tos rīko. Fonda nākotnes plāni ir vērienīgi, piemēram, plānots izveidot mākslas festivālu ar baletdejotāja Mihaila Barišņikova piedalīšanos. Žagars ir apņēmības pilns un nebaidās no konkurence, ko rada citi līdzīgi kultūras fondi.

Andrejs Žagars, fonda dibinātājs

Svarīgi, lai rastos kaut kas tik kvalitatīvs, kas spēj konkurēt ar to, kas jau ir. Un lai būtu tāda žanru pārklāšanās, kas vēl nav bijusi. Mani tas nebiedē.

Septembra beigās un oktobra sākumā Opolais uzstāsies Rīgas opernamā, Liepājas Lielajā dzintarā un arī savā dzimtajā pilsētā – Rēzeknē, koncertzālē Gors.

Lasi vēl