Maizītis: Rimšēvičam jautāsim par ceļojumiem uz mums ne tik draudzīgo valsti

0 Komentāru
Maizītis: Rimšēvičam jautāsim par ceļojumiem uz mums ne tik draudzīgo valsti
Ilustratīvs foto: Edijs Pālens, LETA

“Ilmāram Rimšēvičam būs virkne jautājumu, arī saistībā ar ceļojumiem uz ne mums tik draudzīgo valsti, kas runāts šajās kompānijās, vai amatpersona nav nonākusi šantažējamā stāvoklī,” intervijā “900 sekundēs” atzina Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis.

“Uzklausīsim Rimšēviča kunga viedokli, analizēsim. Pretrunu ir ļoti daudz,” papildināja Maizītis.

Jautājot, vai Rimšēvičam ir jāļauj ieņemt augsti amati, SAB vadītājs izvairījās no sava viedokļa paušanas. “Jāveic pēc iespējas ātrāk šī pārbaude, un tad ir konkrēts lēmums, un tad jau persona, attiecībā uz kuru ir pieņemts lēmums, domā un rīkojas tālāk.”

SAB vadītājs vēl piebilda, ka šajā gadījumā ir pavisam vienkāršs jautājums – melo amatpersona vai nemelo. “Ja nemelo, tad noteikti ir kādi skaidrojumi, ja melo, tad tie lēmumi parasti ir negatīvi.”

Jau vēstīts, ka aģentūras “AP” rīcībā bija nokļuvusi fotogrāfija, kurā korupcijas noziegumos aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs it kā redzams medību vai makšķerēšanas braucienā Krievijā kopā ar Krievijas Informāciju tehnoloģijas izpētes institūta vadītājam Dmitrijam Piļščikovam līdzīgu personu.

Rimšēvičs vēlāk preses konferencē neizslēdza, ka aģentūras “AP” publicētā fotogrāfija, kurā viņš redzams saviesīgā atmosfērā kopā ar Piļščikovam līdzīgu personu, varētu būt falsificēta. ”Manā arhīvā tādas bildes nav, es tiku informēts, ka šī fotogrāfija ir montēta un falsificēta,” sacīja Latvijas Bankas prezidents.

Rimšēvičs gan žurnālistiem atzina, ka divas reizes ir bijis Kamčatkā makšķerēt lašus, nevis medīt. Šie braucieni varētu būt notikuši 2010. un 2012. gadā.

SAB ir sācis pārbaudi par publiski pieejamo un tiesībsargājošo iestāžu rīcībā esošo informāciju attiecībā uz Rimšēviču. Pārbaudē tikšot izvērtēta visa informācija, kas ir tiesībsargājošo iestāžu rīcībā, publiski pieejamā informācija un informācija, kas ir SAB rīcībā.

Intervija ar Jāni Maizīti

0 Komentāru