Maizīša skandalozā apzagšana: vai šāda līmeņa amatpersonām nepieciešams pastiprināt drošību?

Pievienot komentāru

Politiķi neviennozīmīgi vērtē to, vai pēc SAB direktora Jāņa Maizīša skandalozās apzagšanas nepieciešams normatīvais regulējums, kas šāda līmeņa amatpersonām pastiprinātu drošību.

Likumdevēju vidū pastāv dažādi viedokļi – gan, ka ap notikušo ir sacelta nepamatota ažiotāža, jo no dzīvokļa apzagšanas nevarot būt pasargāts neviens, arīdzan SAB direktors, kas ir tāds pats cilvēks kā ikviens cits Latvijas iedzīvotājs, gan, ka šis ir signāls šo jautājumu neatstāt pašplūsmā.

Solvita Āboltiņa

Solvita Āboltiņa
Saeimas Nacionālās drošības kom. vad., “Vienotība”

Ir jāizvērtē tas, vai tie cilvēki, kam ir atbildība par valsts noslēpuma saglabāšanu, pašiem ir garantēta drošība. Šobrīd nav nekādu normatīvo dokumentu par to, ka tas tiktu garantēts, tad tas ir jāgarantē.

Jānis Ādamsons

Jānis Ādamsons
Saeimas iekšlietu komisijas deputāts, “Saskaņa”

Uzskatu, ka nekādi normatīvie papildu akti nav vajadzīgi viena iemesla dēļ – jebkura valsts amatpersona ir sabiedrības daļa. Un, ja drošība nav visaptveroša, ir problēmas. Jādomā, kā drošības līmeni kopumā valstī paaugstināt, nevis – ka vienai vai otrai amatpersonai ir jādzīvo īpašos apstākļos.

LNT Ziņās jau vēstījām, ka Maizīša īrētajā dzīvoklī Rīgā šonedēļ notikusi ielaušanās un zagļi nozaguši datoru, kurā gan neesot atradusies valsts noslēpumu saturoša informācija. Maizītim nozagts viņa privātais dators un paņemtas vēl dažas personiskas mantas.

Lasi vēl