Maizīša pārvēlēšana: Saeimas balsojuma rezultāts šobrīd ir neprognozējams

5 komentāri

Saeimai ceturtdien jābalso par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša atkārtotu ievēlēšanu amatā. Viņš bauda Nacionālās drošības padomes uzticību, taču vairums parlamentā pārstāvēto partiju vēl nav pieņēmušas lēmumu, kā balsot.

Tāpēc pagaidām nav iespējams prognozēt iznākumu balsojumam, kas izšķirs, vai Jānis Maizītis turpinās vadīt valsts galveno drošības iestādi.

SAB direktoru Jāni Maizīti nākamajam piecu gadu amata termiņam ir nominējusi Valsts prezidenta vadītā Nacionālās drošības padome, kuras lēmums bija vienbalsīgs.

Raimonds Vējonis
Valsts prezidents (21. februāris)

Jānis Maizītis ir apliecinājis savu profesionalitāti, neatkarību un principialitāti, aizsargājot ar Latvijas valsts drošību saistītās sabiedrības intereses.

Jānis Maizītis ir piekritis kandidēt atkārtoti un pirmdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja, ka SAB direktora amatā turpmāk spēs paveikt vairāk, jo pilnvaru pirmajā termiņā vismaz divi gadi bija nepieciešami, lai pilnībā saprastu amata pienākumus.

Jānis Maizītis
SAB direktors

Tad veidojas, var tos saukt par brieduma gadiem, kad tu jūti, ka kaut ko vairāk saproti. Tev ir jau kaut kāda pirmā pieredze, un tu vari vairāk izdarīt, nekā tas ir bijis sākumā. Mani uzaicināja Valsts prezidents. Nacionālā drošības padome atbalstīja. Un es esmu gatavs pildīt šos pienākumus.

Par SAB vadītāja apstiprināšanu lemj Saeima atklātā balsojumā. Tas plānots ceturtdien. No koalīcijas partijām lēmumu par atbalstu Maizītim pagaidām pieņēmusi tikai “Vienotība”, kuras deputāti SAB direktoru izvaicāja pagājušajā nedēļā.

Hosams Abu Meri
“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs (28. februāris)

Frakcijas deputāti dabūja labas atbildes. Un kopumā frakcija atbalsta Maizīša kungu otrajam termiņam.

Savukārt abas pārējās koalīcijas partijas vēl nav lēmušas, kā balsot. Tomēr Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis Maizītim sola ZZS balsis.

Augusts Brigmanis
ZZS Saeimas frakcijas vadītājs

Noskaņojums frakcijā liecina par to, ka viņam būs atbalsts.

Turpretī Nacionālā apvienība atbalstu pagaidām nesola.

Edvīns Šnore
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

Mums domas dalās. Mūsu frakcijā domas dalās. Man personīgi pašam arī. Es neesmu 100% pārliecināts, vai es atbalstīšu Maizīša kungu.

Šāda nostāja ir pārsteigums “Vienotības” līderim.

Arvils Ašeradens
“Vienotības” priekšsēdētājs

Samulsināja situācija ar Maizīša kungu. Mēs to nepārrunājām koalīcijā. Likās jau, ka tā lieta ir nolemta.

Kā rīkoties, Nacionālā apvienība izlems dienu pirms balsojuma, kad par savu nostāju lems arī Saeimas lielākā deputātu frakcija – opozīcijas partija “Saskaņa”. Līdz ar to pagaidām nav zināms, ar cik balsīm Jānis Maizītis var rēķināties.
5 komentāri