“Maitas putni! Tā ir vardarbība!” Apkārtējo pagastu iedzīvotāji Strenčos protestē pret novadu reformu

1 komentārs

Ja miermīlīgi izteiktu viedokli nedzird, tad jāmeklē citi veidi, kā tikt sadzirdētam! Pret novadu reformas plāniem Strenčos šodien ar smagās lauktehnikas palīdzību protestēs vietējie iedzīvotāji.

Strenču novada iedzīvotāju savos plakātos pauž viedokli, ka “tā ir vardarbība ar varu pievienot Strenčus Valkai”. Protestētāji no Trikātas pagasta ir vēl skarbāki – “maitas putni, nagus nost no Trikātas”. Jērcēnu pagasta zemnieki dodas uz protesta akciju ar smago tehniku, lai Strenčos censtos traucēt tranzīta ceļu.

Trikātas un Ēveles pagasta iedzīvotāji iebilst pret to pievienošanu Valkas novadam. Vietējie ir sašutuši, jo tas būtiski apgrūtinās viņu ikdienu. Daudziem tā saistīta ar Valmieru, tur strādājot, mācoties, kārtojot biznesa un privātos jautājumus. Ja pagastus pievienos Valkai, tad būs jābrauc daudz tālāk un ilgāk, bet cilvēkiem, kuriem nav sava transporta, tiks radīti vēl lielāki sarežģījumi.

Tikmēr Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijā par abu pagastu turpmāko likteni paredzēts lemt rīt. Jau ziņots, pēc reformas īstenošanas plānots, ka līdzšinējo 119 vietā varētu būt palikušas 39 pašvaldības.

1 komentārs