Komentāri

Kā rīkoties iespējama apdraudējuma gadījumā – to šodien slēgtā seminārā apguva Pierīgas pašvaldību vadītāji. Mainoties ģeopolitiskajai situācijai, mainījušies arī iespējamie apdraudējuma riski, un šoreiz runāts ne tikai par plūdiem vai kādu ekoloģisko katastrofu, bet arī par terorismu.

Iekšlietu un aizsardzības ministrs, Drošības policijas, glābēju un citu dienestu pārstāvji, pašvaldību vadītājiem skaidroja, kas darāms un kā jārīkojas vietējiem dienestiem gadījumā, ja notiek ārkārtas situācijas, tostarp lielas katastrofas vai pat teroristu uzbrukumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas domes sēžu pašvaldību vadītāji šo informāciju uzklausīja aiz slēgtām durvīm un sīkākas detaļas par apspriesto netika atklātas arī pēc sanāksmes sarīkotajā brīfingā.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Ja mēs agrāk runājām par plūdiem un par rīcību plūdu gadījumos un dabas katastrofās, es negribētu tikai piesaukt šo ģeopolitisko situāciju, kas saistīta ar Ukrainu, bet arī Eiropa parāda, ka šis gads sācies ar ļoti traģiskiem notikumiem.

Pašvaldībām jābūt gatavām ātri un pareizi rīkoties krīzes situācijās – iesaistot dažādas struktūras un vietējos dienestus.

Rīgas mērs Nils Ušakovs

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Nedod Dievs, Rīgā teroristi paņem ķīlniekus un ieņem kādu ēku, un tad šīs ēkas plānus var dabūt no būvvaldes.

Šodien vairāk runāts par iespējamiem teroristu apdraudējumiem, nevis iespējamu Krievijas militāru iebrukumu. Taču amatpersonas uzsvēra, ka terorisma draudu līmenis Latvijā ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Tika pārrunāta kopējā ģeopolitiskā situācija, taču attiecībā uz scenārijiem mēs izspēlējām scenāriju, kas saistīts ar pretterorisma operāciju realizēšanu pašvaldības teritorijā, ja kādu objektu ir teroristi ieņēmuši.

Tuvākajā laikā valdībā tikšot aktualizēts jautājums par tautsaimniecības mobilizācijas plāna izstrādi, tāpat tiks papildinātas iedzīvotāju apziņošanas sistēmas ārkārtas gadījumos, izmantojot mobilo operatoru pakalpojumus. Tikmēr ne aizsardzības, ne iekšlietu ministri nedomā, ka Latvijā būtu nepieciešams sagatavot īpašu bukletu iedzīvotājiem par rīcību X stundā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl