Magoņa kukuļošanā vainotais Osinovskis mēģinājis veidot sev pietuvinātu Latvijas politiķu loku

1 komentārs
Magoņa kukuļošanā vainotais Osinovskis mēģinājis veidot sev pietuvinātu Latvijas politiķu loku
FOTO: LETA

Magoņa skandālā iesaistītais igauņu biznesmenis Oļegs Osinovskis, tiekoties ar Solvitu Āboltiņu, centies lobēt savas intereses Pasažieru vilciena iepirkuma konkursā. Bijusī Saeimas priekšsēdētāja TV3 Ziņām apstiprināja, ka Osinovskis pēdējos gados centies uzturēt kontaktus ar visai plašu Latvijas politiķu klāstu, un galvenokārt ar viņiem runājis par savām interesēm Latvijas dzelzceļa biznesā.

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju tikai pirms dažām nedēļām pirmoreiz izdzirdēja Igaunijas bagātākā pilsoņa Oļega Osinovska vārdu. Kad kļuva zināms, ka viņš varētu būt devis kukuli Latvijas dzelzceļa vadītājam Uģim Magonim. Tomēr to pašu nevar teikt par mūsu politiķiem.

Laikraksts Diena ziņo, ka viņš pēdējos gados aktīvi ticies ar virkni Latvijā ietekmīgu amatpersonu: Solvitu Āboltiņu, Raimondu Vējoni, Nilu Ušakovu un citiem. Osinovskim Daugavpilī pieder Lokomotīvju remonta rūpnīca, un no politiķu teiktā izriet, ka viņš galvenokārt centies lobēt tās izredzes iegūt dažādus valsts pasūtījumus.

Piemēram, Āboltiņa Tv3 Ziņām norādīja, ka savulaik laika trūkuma dēļ atteikusi Osinovska mēģinājumiem sarunāt tikšanos, tādēļ viņš viņu pārsteidzis Rīgas lidostā, kad Āboltiņa, tolaik vēl Saeimas priekšsēdētāja, devusies vienā no savām oficiālajām vizītēm. Politiķe akcentē, ka tikšanās ilgusi vien dažas minūtes.

Osinovskis viņai stāstījis par saviem lielajiem plāniem attiecībā uz Daugavpils rūpnīcu un iedevis prezentācijas izdruku par tās piedāvājumu neveiksmīgajā Pasažieru vilcienu iepirkumā.

Šī esot bijusi viņas vienīgā tikšanās ar Osinovski. Saturiski līdzīgs ir zināmais par Raimonda Vējoņa tikšanos ar Igaunijas bagātnieku – tas noticis Saeimas vēlēšanu kampaņas laikā, kad Vējonis bijis aizsardzības ministrs.

Diena vēsta, ka apspriestas Daugavpils rūpnīcas iespējas pildīt valsts militāros pasūtījumus. Tomēr nekādu rezultātu tas nav nesis, jo rūpnīca nav saņēmusi nepieciešamo drošības sertifikātu no specdienestiem. Arī Rīgas mērs Nils Ušakovs, kurš gan esot draugos ar uzņēmēja dēlu un Igaunijas sociāldemokrātu līderi, skaidro, ka ar Osinovski vecāko ticies tikai vienu reizi.

Vienīgais no aptaujātajiem, kurš atzīst, ka ar Osinovski ticies vairāk nekā vienreiz mūžā, ir Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš. Turklāt pēdējo no tikšanās reizēm viņš organizējis pēc paša iniciatīvas jau pēc tam, kad bija izskanējusi ziņas par Magonim doto kukuli.

Elksniņš akcentēja, ka rūpnīcā strādā 800 cilvēku, un deputāts negrib, lai atkārtojas tas pats, kas ar Liepājas metalurgu, tādēļ arī izlēmis pēc savas iniciatīvas tikties ar Osinovski. Uz precizējošo jautājumu, vai viņam bijušas bažas, ka rūpnīca varētu tikt slēgta, Elksniņš gan atbildēja noliedzoši. Osinovskis esot pazīstams arī ar Saeimas deputātu Dzintaru Zaķi un Rīgas mēra padomnieku Ēriku Teilānu. Tomēr viņi par šo tēmu komentārus nesniedz.