Madonas novadā vēlēšanās startēs kandidāti no 8 sarakstiem, tostarp skandalozais 2. vidusskolas direktors

Pievienot komentāru

Madonas novadu jau 20 gadus faktiski vada viens politiķis – Andrejs Ceļapīters, un viņš noskaņots amatu saglabāt arī nākamos četrus gadus. Iedzīvotāji gan stāsta, ka domē vēlas redzēt jaunas sejas. Politisko situāciju novadā īsi pirms vēlēšanām sakaitējusi plānotā skolu reforma.

Madonas novads platības ziņā ir trešais lielākais Latvijā. Tajā mīt aptuveni 25 000 cilvēku, no kuriem Madonas pilsētā – 7 000. Arī šeit pēdējos gados turpinājis samazināties iedzīvotāju skaits, savukārt bezdarba līmenis svārstās 10% robežās.

Pēdējos 4 gadus Madonas novads ir bijis “Vienotības” un ZZS deputātu bastions, no kopumā 17 vietvaras krēsliem šo politisko spēku pārstāvji aizņēmuši 11 vietas. Atlikušās 6 vietas sadalījuši “Nacionālās apvienības”, “Tautas kontroles”, “Vienoti Latvijai” un partijas “Izaugsme” pārstāvji.

Pašvaldība strādā “Vienotības” mēra Andreja Ceļapītera vadībā. Kādreizējā tautpartejieša rokās pilsētas varas groži ir jau 20 gadus.

Andrejs Ceļapīters
Madonas novada domes priekšsēdētājs (Vienotība)

Par atskaites punktu jāņem novada izveidošana,  kad ir ļoti aktīvi strādāts pie investīciju piesaistes. Šajā ziņā mēs esam vieni no veiksmīgākajiem – ir realizēti 184 projekti, 52,6 milj. eiro vērtībā.

 

Lielāko sasniegumu vidū pašreizējā sasaukuma deputāti min Mārcienas pansionāta izveidi, lauku skolu saglabāšanu, arī pērn izveidoto biznesa inkubatoru. Iedzīvotāju domas par pašvaldības darbu gan drīzāk ir negatīvas. Sakoptā pilsēta un saremontētās centrālās ielas nepalīdz cilvēkiem izdzīvot.

Andris
Madonas iedzīvotājs

Nu tā neko…, bet varētu būt labāk, lai vairāk domā par cilvēkiem, lai būtu vairāk darbavietu, tāpēc jau cilvēki brauc prom uz ārzemēm, ka šeit nav darba.

Sergejs
Madonas iedzīvotājs

Tomēr jauniem jānāk, varbūt tie kaut ko mainīs, iespējams. Vecie visu laiku sēž, uz tiem beņķiem ir salipuši, un nekas nemainās.

 

 

Pašreizējā sasaukuma deputāti gan savas vietas labprāt saglabātu. 3. jūnija vēlēšanām Madonā pieteikti kopumā 8 saraksti; no tiem trīs līdz šim pašvaldībā nepārstāvēti – Latvijas Reģionu apvienība, “Vidzemes partija” un “No sirds Latvijai”.

“Sirdslatviešu” listē līderis ir Madonas 2. vidusskolas direktors Valentīns Rakstiņš, kurš skandalozu slavu ieguva ar savu radu nodarbināšanu skolā. Rakstiņa kungs arī pašlaik ir deputāts, tomēr domē nav redzēts sen, jo esot apslimis. Dienā, kad TV3 viesojās Madonā, Valentīnu Rakstiņu satikt neizdevās, tomēr tieši viņš pēdējā laikā uzskatāms par lielāko opozicionāru pašreizējai varai. Pašvaldība īsteno skolu reformu, kurā Rakstiņa vadīto izglītības iestādi plānots pievienot Madonas 1. vidusskolai. Pret ko Rakstiņš kategoriski iebilst. Vietu pašvaldībā skandalozajam direktoram gan ir visnotaļ lielas izredzes saglabāt.

Madonas reģiona laikraksta “Stars” žurnālists Egils Kazakevičs norāda, ka Rakstiņam gan ir daudz draugu un viņš esot gana populārs. Vienlaikus, vērtējot līdzšinējo pašvaldības darbu, Madonas žurnālists uzskata, ka nekā vērā ņemama Madonas novadā pēdējā laikā nav bijis. Skolu reforma arī ir vienīgais strīdus ābols, kas izraisījis viļņošanos sabiedrībā.

Kopumā Madonas novads pieskaitāms pie tām vietvarām, kur cīņa par tikšanu pie varas ir nosacīta – deputātu kandidāti konkurentus publiski nekritizē, vien norāda, ka viss ir vēlētāju rokās. Lai gan iedzīvotāji apgalvo, ka grib redzēt jaunas sejas, visticamāk, vismaz puse deputātu tiks pārvēlēti. Tikmēr cīņā par mēra krēslu Ceļapīteram, visticamāk, nāksies spēkoties ar savu vietnieku Agri Lungeviču.

Foto