Komentāri
Mācību gads tuvojas izskaņai, bet skolotājiem nav skaidrības par atalgojumu
FOTO: LETA

Mācību gads tuvojas izskaņai, bet skolotāji satraukušies, ka aizvien nav skaidrības, kāds būs jaunais pedagogu atalgojuma modelis un kādas algas mācībspēki saņems septembrī.

Tāpat bažas rada mazās lauku skolas, kur skolēnu skaits sarūk – ja saglabāsies modelis nauda seko skolēnam, tad skolotāji reģionos pelnīs arvien mazāk. Izglītības ministrija gan mierina, ka šiem pedagogiem tiks noteikts fiksēts atalgojums, neraugoties uz skolēnu skaitu klasē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skolotāji ar izglītības ministriju šodien pārrunāja jaunā pedagogu darba samaksas modeļa izstrādes gaitu. Mācībspēki satraukušies, ka septembris vairs nav aiz kalniem, bet joprojām valda neziņa, kāda būs viņu alga rudenī.  Arodbiedrība nav apmierināta ar daudz ko.

Skaidrības arī neesot par to, kā tiks maksāts interešu izglītības, profesionālās, speciālās un pirmsskolas izglītības skolotājiem. Daudzi jau steidz meklēt jaunu darbu.

Savukārt skolotāji reģionos dzīvo neziņā, kas notiks ar mazajām lauku skoliņām, kur nereti klases ir pustukšas. Tāpēc daudzi jau lūko pēc  darba vietām pilsētu skolās, jo baidās, ka ar mazo algu nevarēs izdzīvot vai arī nāksies vispār palikt bez darba.

Izglītības ministrija steidz mierināt, ka jaunais atalgojuma modelis tieši atbalstīs mazo skolu pedagogus un viņu algas nebūs tiešā veidā atkarīga no skolēnu skaita klasē.

Iepriekš skolotāju arodbiedrība solīja rīkot masveida streiku, taču šodien valdes sēdē nolemts ar tā rīkošanu tomēr nogaidīt līdz maijam. Tas ir pēdējais brīdis, līdz kuram skolotāji gatavi gaidīt skaidri saprotamu atalgojumu modeli un jau konkrēti aprēķinātas algas. Jāpiebilst, ka atšķirībā no citām valstij sāpīgām nozarēm, piemēram, pedagogu arodbiedrība neplāno slēgt īpašu sadarbības līgumu ar partiju saskaņa, lai panāktu savu interešu aizstāvību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl