LVM aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot distanci tūrisma objektos

Pievienot komentāru
LVM aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot distanci tūrisma objektos
GINTS IVUŠKĀNS, F64

Iedzīvotāji aicināti būt atbildīgi un ievērot distanci tajos tūrisma objektos valsts mežos, kuri joprojām ir apmeklētājiem atvērti, aģentūra LETA noskaidroja kompānijā “Latvijas valsts meži” (LVM).

LVM paskaidroja, ka atpūtas vietas, kur nav iespējama droša distancēšanās divu metru attālumā, LVM ir slēdzis. Tomēr kopumā šādu vietu nav daudz – tās ir galvenokārt purvu takas – laipas – un skatu torņi. Pārējās dabas takas, kā arī tādas vietas, kā Tērvetes dabas parks, Pokaiņu mežs, kur iespējams nodrošināt drošas uzturēšanās prasības, joprojām ir atvērtas.

“Lūdzam iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot distanci šajos objektos. Tas ir mūsu visu labā,” aicināja LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Kompānija novērojusi, ka cilvēku interese un vēlme doties dabā pēdējā laikā ir būtiski pieaugusi. LVM uztur vairāk nekā 340 tūrisma objektus visā Latvijā, ko ir iespējams novērtēt apmeklētājiem klātienē. Vienlaikus uzņēmums apzinās nepieciešamību nodrošināt drošu un atbildīgu atpūtu mežā.

Informācija par apmeklētājiem slēgtiem tūrisma objektiem pieejama LVM mobilajā lietotnē “LVM GEO” un “www.mammadabakarte.lv”, tāpēc pirms došanās mežā LVM aicina iepazīties ar jaunāko informāciju.

LETA jau marta pēdējā nedēļā vēstīja, ka rūpēs par iedzīvotāju drošību laikā, kad valstī izsludināts ārkārtējais stāvoklis, LVM no 28.marta slēdzis daļu izveidoto tūrisma objektu – torņu, bunkuru un šauro purva taku, kur nav iespējams nodrošināt Covid-19 piesardzības pasākumu īstenošanu.

Atpūtas vietas, kur nav iespējama sociālā distancēšanās divu metru attālumā vai virsmu dezinfekcija, ir slēgtas. Pārējās dabas takas un atpūtas vietas arvien ir atvērtas, tomēr LVM lūdz iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot distanci arī šajos objektos.

Tostarp uz laiku slēgti tādi LVM tūrisma objekti kā Aklā purva taka, Ančupānu skatu tornis, bērnu laukums pie Niedrāja ezera, Dunikas purva taka, Īles bunkurs, Jaunpils Elles kalna ala, Kalnanšu purva taka, Kamparkalna skatu tornis, Ložmetējkalna skatu tornis, Niedrāju-Pilkas purva taka, Oleru purva taka, Planču purva taka, Priedaines skatu tornis, Purezera purva taka, putnu vērošanas tornis Papes dabas parkā, Pūsēnu kalna taka, Stompaku partizānu mītnes taka, Teirumnīku purva taka, Ūdrkalna skatu tornis, Vasenieku purva taka.

LVM Mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde aicināja ikvienu dabā gājēju atrast savu pastaigu vietu Latvijas valsts mežos, cenšoties izvēlēties retāk apmeklētas vietas. “Mežā vietas pietiek! Pastaigas maršruts 1,62 miljonu hektāru platībā ļauj iepazīt arvien jaunus meža ceļus, takas, stigas, kalnus un līdzenumus – tās ir plašas iespējas jauniem piedzīvojumiem un drošai atpūtai ik dienu,” viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties. Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās.

Visās sabiedriskās vietās cilvēkiem obligāti jāievēro divu metru distance.