Lungevičs: Esošā Madonas novada domes koalīcija vēlēšanās ieguvusi pārliecinošu vairākumu

0 Komentāru
Lungevičs: Esošā Madonas novada domes koalīcija vēlēšanās ieguvusi pārliecinošu vairākumu
SINTIJA ZANDERSONE, LETA

Esošā Madonas novada domes koalīcija, kurā ietilpst deputāti no Latvijas Zemnieku savienības (LZS), nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un partijas “Vienoti Latvijai” pašvaldību vēlēšanās ir ieguvusi 12 no 19 balsīm, kas ir pārliecinošs vairākums, aģentūrai LETA sacīja līdzšinējais domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs (LZS).

Viņš norādīja, ka, salīdzinot ar 2017.gada vēlēšanu rezultātiem, kad 17 deputāti tika ievēlēti no septiņiem sarakstiem, šī gada rezultāti ir ievērojami labāki, jo Lungeviča pārstāvētais Latvijas reģionu apvienības (LRA) un LZS apvienotais saraksts ir ieguvis astoņas balsis.

“Tiekoties ar visu ievēlēto partiju pārstāvjiem, es runāšu par to, lai varam strādāt vēl plašākā lokā nekā līdz šim,” solīja līdzšinējais mērs.

Viņš atzina, ka bijušas bažas par to, vai mainīgie lēmumi par pašvaldību vēlēšanu norisi Madonas novadā atstās būtisku ietekmi uz vēlētāju aktivitāti, taču laimīgā kārtā savu balsi par kādu no jaunveidojamā Madonas novada sarakstiem nodevuši 36% balsstiesīgo iedzīvotāju, kas ir nedaudz virs vidējās vēlētāju aktivitātes valstī.

“Paldies visiem iedzīvotājiem, kuri atnāca uz vēlēšanām un nobalsoja par mūsu apvienoto sarakstu un pauda atbalstu iesākto darbu turpinājumam,” sacīja Lungevičs.

LETA jau vēstīja, ka Madonas novada līdzšinējā novada vadītāja Lungeviča pārstāvētais apvienotais LRA un LZS saraksts ieguvis astoņus no 19 mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Par apvienoto LRA un LZS sarakstu nobalsoja 3646 vēlētāji jeb 41,54% no nobalsojušo kopskaita. No šī saraksta domē ievēlēti Lungevičs, Māris Olte, Gunārs Ikaunieks, Rūdolfs Preiss, Aigars Šķēls, Guntis Klikučs, Guntis Ķeveris un Valda Kļaviņa.

Pa trīs deputāta mandātiem ieguvusi “Jaunā vienotība” un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. “Jauno vienotību” Madonas novada domē pārstāvēs Andrejs Ceļapīters, Kaspars Udrass un Artūrs Grandāns. Savukārt no Nacionālās apvienības domē ievēlēti Zigfrīds Gora, Tālis Salenieks un Vilnis Špats.

Pa diviem deputātu mandātiem ieguvušas Jaunā konservatīvā partija un apvienotais “Latvijas attīstībai” un partijas “Izaugsme” saraksts. Jauno konservatīvo partiju domē pārstāvēs Vita Robalte un Sandra Maksimova. Savukārt “Latvijas attīstībai” un partijas “Izaugsme” sarakstu domē pārstāvēs Artūrs Čačka un Andris Dombrovskis.

Vienu deputāta mandātu ieguvusi partija “Vienoti Latvijai”. Šo partiju jaunajā novada domē pārstāvēs Andris Sakne.

0 Komentāru