Komentāri

Lucavsala jau atkal piesaistījusi pastiprinātu uzmanību, šoreiz ar atkritumu problēmu.

Pirms teju pusotra gada Rīgas dome nolēma pārdot daļu no Lucavsalas, kam sekoja vairāki iedzīvotāju piketi pret šādu ieceri. Lucavsalu izlēma nepārdot, jo interese no pircējiem nebija. Tā vietā Rīgas pašvaldība solīja attīstīt teritoriju kā zaļo zonu.

Pagaidām gan nekas par to neliecina, tieši otrādi, Lucavsalas dienvidu daļā par ikdienišķu parādību kļuvušas atkritumu kaudzes. Rīgas dome līdz šim ir kavējusies ar problēmas risināšanu, bet tagad ir izstrādāts salas attīstības plāns, bet tā īstenošana var aizņemt vairākus gadus.

Automašīnu riepas, stikla pudeles, pārtikas maisi un būvgruži – Lucavalas dienvidu daļa jau vairāk, nekā desmit gadus atgādina izgāztuvi. Vietējā iedzīvotāja Ruta, kura te dzīvo divtik ilgi zina teikt, ka lielāko daļu no atkritumiem uz salu atved cilvēki no blakus rajoniem.

Teritorijai ir vienkārši piekļūt – tā ir neiežogota un neapsargāta. Viens no veidiem, kā apkarot piesārņotājus ir sodi – līdz tūkstoš eiro fiziskām personām līdz diviem – juridiskajām. Soda arī īpašniekus, kuru teritorijā atrodas atkritumi.

Ej garām un neskaties uz to pusi, degunu aiztaisi ciet un miers. Vairāk nekā cīnīties nevar.

Rīgas Dome ir izveidojusi Lucavsalas attīstības plāns, ko plānots īstenot trīs, četru gadu laikā. Teritoriju labiekārtos, saglabājot zaļo zonu, un ierīkos te pikniku vietu. Mazās Daugavas pusē cels glābēju staciju, kurā dežūrēs arī policisti.

Tiem, kuri joprojām dzīvos starp pamestajiem mazdārziņiem, piedāvās pārvākties. To plānots darīt nākamgad.

Ar atkritumu kaudzēm diemžēl cilvēki bija spiesti dzīvot gadiem ilgi. Tagad pilsētai ir plāns un vīzija, kā to attīstīt. Vajag ņemt vērā šo plānu un tad attiecīgi viss tiks savests kārtībā.

Lai cīnītos ar atkritumu sērgu, Ģimenes dārziņu apvienībai Lucavsalas dārzi ir sava vīzija, kā te varētu izskatīties nākotnē.

Nav gan skaidrs, vai biedrības ieceres atbalstīs arī Rīgas Dome. Pagaidām jāsamierinās ar esošo situāciju.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl