LU studentu biznesa inkubatorā – ideju rekordu gads

Komentāri

Krēsli no plastmasas pudelēm, sildošie dvieļi sportistiem, šausmu literatūras izdošana, ūsu vasks un elektriski apsildāms apģērbs – šīs ir tikai dažas no jauniešu biznesa iecerēm, kas gada garumā tiks attīstītas studentu biznesa inkubatorā.

Pagaidām tā vēl ir digitāla skice jaunā uzņēmēja un Latvijas Universitātes (LU) studenta Armanda Rudzīša rokās, taču viņš cer, ka jau pusgada laikā izdosies radīt, piemēram, virsjakas, bikses, zābakus, kuras būtu apsildāmas līdz 40 grādu temperatūrai.

Armands Rudzītis, LU students, biznesa inkubatora dalībnieks

Apģērbā būs iestrādāts sildelements, kas caurvīs visu apģērbu un tas tiks darbināts ar baterijām, kuras vairākkārt var lādēt.

Pasaulē tas nav nekas jauns, taču latvieši iecerējuši, ka viņu darinājums atšķirsies ar to, ka tajos būs vairāk sildelementu. Ideja Armandam radusies pēc Dānijā pavadīta gada, kur vēji esot saldējuši līdz kaulam.

Armands Rudzītis, LU students, biznesa inkubatora dalībnieks

Tur tiešām bija tāda vēlme, ka varētu piespiest podziņu un ieslēgt, lai būtu silti, bet tā nevarēja, bet tagad tas būs iespējams visdrīzākajā laikā.

Ārvalstu tirgū ar dabīgu kosmētiku bārdainiem vīriešiem cer ielauzties arī topošais ķīmiķis Miķelis Visockis. Eksperiments no lauku bišu vaska radīt kosmētiku, ar ko kopt ūsas, tagad pārtapis biznesa idejā.

Starp inkubatora absolventiem nākotnē sevi cer ieraudzīt arī Oskars Žuks un Līga Zariņa, kuri biznesu saskata karnevāla maskās. Ikdienā Oskars ir tēlnieks ar Mākslas akadēmijas diplomu kabatā.

Oskars Žuks, biznesa inkubatora dalībnieks

Gadījies, ka pasūta maskas, pašam iepatikās taisīt, sanāk un liekas, ka varētu taisīt vairāk. Ir cerības, ka ar interneta starpniecību tās varētu tirgot uz ārzemēm.

Inkubatora ideju skaits aug ar katru gadu – 2012.gadā to bija 12, bet šogad jau 76. Visvairāk tādu, kas saistītas ar IT jomu, dizainu un tekstilu.

 

Cik ideju no šī – rekordgada izrādīsies dzīvotspējīgas un no biznesa laboratorijas atbalsoties arī plašāk pasaulē, būs zināms jau tuvākā gada laikā.

Lasi vēl