LU rektors: Bezmaksas augstākās izglītības ieviešana nav pārdrošs ierosinājums

0 Komentāru
LU rektors: Bezmaksas augstākās izglītības ieviešana nav pārdrošs ierosinājums
EDIJS PĀLENS, LETA

“Tas nav pārdrošs, tas ir normāls priekšlikums, to mēs redzam visās mūsu kaimiņvalstīs,” tā bezmaksas augstākās izglītības ieviešanu Latvijā intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” komentēja Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks.

Lai arī šādai iecerei ir savi ierobežojumi, “tas ir ceļš, uz kuru mums būtu jāiet, ja mēs gribam ne tikai vienas augstskolas, bet visas valsts konkurētspēju saglabāt”.

Latvijas Universitāte arī veikusi izmaiņas studiju maksā. LU jau noslēgusi vienošanos ar Studentu padomi, esot arī rektora rīkojums jau parakstīts. “Ir vietas, kur ir cēlušās studiju maksas, ir vietas, kur – dīvaini varbūt liktos -, bet ir arī kļuvušas mazākas, īpaši tas ir, domājot par ārzemju studentu piesaisti. Tātad tās izmaiņas nav lielākas kā 20% robežās,” skaidroja Muižnieks.

Rektors norādīja, ka ar studentiem panākta svarīga vienošanās, “ka tas nav tikai maksas, tas ir arī kvalitātes jautājums”. Līdz ar to LU pirmo reizi noslēgusi ilgtermiņa vienošanos par to, kādi kvalitātes kritēriji kopīgiem spēkiem tiks uzraudzīti, “lai tā maksa būtu par kaut ko”.

Saruna ar Indriķi Muižnieku

0 Komentāru