[Precizēts] LU atsāk Rakstu mājas būvniecības iepirkumu; veido arī jaunu iepirkuma komisiju

Pievienot komentāru
[Precizēts] LU atsāk Rakstu mājas būvniecības iepirkumu; veido arī jaunu iepirkuma komisiju
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra topošās Rakstu mājas būvniecības iepirkums ir atsākts, un paralēli tiek veidota arī jauna iepirkuma komisija, otrdien intervijā LNT rīta raidījumā “900 sekundes” atzina augstskolas rektora pienākumu izpildītājs Gvido Straube.

Par Rakstu mājas būvniecību Straube sāka runāt, atbildot uz jautājumu par, iespējams, negodprātīgiem būvniecības iepirkumiem augstskolas vajadzībām. “Tās varbūt vairāk bija iekšējas šaubas par godprātību, kas bija saistītas ar jau zināmajām problēmām, kas arī nedaudz skāra LU. Bet šobrīd saistībā ar Rakstu mājas būvniecību konkurss ir apturēts, un pagājušajā un šajā nedēļā universitātes vadība lēma atsākt šo procesu no jauna,” pastāstīja Straube.

Viņš uzsvēra, ka ceļš uz Rakstu mājas būvniecību ir sākts, tāpēc saprātīgi būtu to noiet līdz galam.

Patlaban gan tiekot veidota jauna iepirkuma komisija. Šodien arī esot gaidāma tikšanās ar Eiropas Investīciju bankas pārstāvjiem par finansējuma pagarināšanu Rakstu mājas būvniecībai.

Tieši ar LU Akadēmiskā centra Rakstu mājas būvniecību varētu būt saistīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sāktais kriminālprocess par iespējamu kukuļošanu. Šajā kriminālprocesā KNAB šovasar aizturēja toreizējo LU rektora vietnieci Baibu Broku, kura vēlāk pameta šo amatu. Brokas aizstāvis Rinalds Bušs iepriekš gan norādīja, ka Broka kategoriski noraida KNAB izteiktos pārmetumus. Advokāts arī noliedza, ka KNAB sāktais kriminālprocess būtu saistīts ar LU Rakstu mājas būvniecību.

Rakstu mājas būvniecības iepirkums sākotnēji tika izsludināts pagājušā gada pavasarī, uzvarētāju mēģinot noskaidrot konkursa procedūrā ar sarunām. Iepirkuma prognozētā līgumcena sākotnēji bija 33 miljoni eiro.

Saruna ar Gvido Straubi