LTV neatklāj, cik saņēmusi par studijas izīrēšanu “Russia Today”

8 komentāri
LTV neatklāj, cik saņēmusi par studijas izīrēšanu “Russia Today”
TOMS KOKLĪTIS, LETA

Latvijas Televīzija (LTV) neatklāj, kādu summu saņēmusi par studijas izīrēšanu Krievijas televīzijas kanālam “Russia Today” 14.martā notikušajai translācijai no televīzijas trešās studijas.

LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte aģentūrai LETA sacīja, ka par sniegto pakalpojumu LTV ir izrakstījusi rēķinu, taču, ņemot vērā, ka LTV, veicot saimniecisko darbību, konkurē ar citiem audiovizuālo un televīzijas tehnoloģiju pakalpojumu nodrošinātājiem, informācija par šī pakalpojuma izmaksām ir komercnoslēpums, un tai ir noteikts ierobežotas pieejamības informācijas statuss.

“Izvērtējot, vai šādas informācijas izpaušana nenodarīs kaitējumu LTV kā kapitālsabiedrības, tātad – komersanta, interesēm, LTV ir pieņēmusi lēmumu to neizpaust,” piebilda Priedīte.

Viņa skaidroja, ka par translāciju “Russia Today” ir atbildīgs satura ražošanas daļas darbinieks, kura pārziņā ir arī tehnikas īres projekti. “Darbinieks absurdajā situācijā nonācis, jo vienpersoniski pieņēma lēmumu sniegt pakalpojumu, nodrošinot tā realizāciju. LTV valde un LTV Ziņu dienesta vadība par notikušo uzzināja tikai 15.marta vakarā, kad teletilts jau bija noticis,” skaidroja LTV pārstāve.

Priedīte, skaidrojot, kā varēja notikt teletilts ar “Russia Today”, norādīja, ka otrdien, 12.martā LTV atbildīgais darbinieks tika uzrunāts par iespēju izīrēt televīzijas mazo studiju. Darbinieks tās pašas dienas pusdienlaikā e-pastā “Russia Today” pārstāvjiem apstiprināja gatavību nodrošināt viņu lūgtos pakalpojumus.

Tāpat darbinieks, nesaskaņojot savu rīcību ne ar satura ražošanas direktoru, ne atbildīgo dienestu vadītājiem vai LTV valdi, vienpersoniski pieņēma lēmumu sniegt pakalpojumu, ieplānoja nepieciešamos resursus (tehniskos un cilvēkresursus), kā arī noorganizēja politiķa Jāņa Jurkāna iekļūšanu LTV ēkā. Viņa atzīmēja, ka darbiniekam bija iespēja pašam ieplānot iznomātos resursus, jo ikdienā viņš apkalpo LTV iekšējo resursu plānošanas sistēmu.

Pēc Priedītes sacītā, darbinieks, kurš vienpersoniski bija pieņēmis lēmumu un veicis tālākos sagatavošanas darbus, bija arī sagatavojis tāmi, ko apstiprināja atbildīgās daļas direktors. No atbildīgās daļas direktora paskaidrojuma izriet, ka atbildīgais darbinieks to viņam iesniedzis tikai pēc tam, kad teletilts jau bija noticis. Darbinieks, atšķirībā no tā, kas minēts viņa darba pienākumos – uzdot juristiem sagatavot līgumu par pakalpojumu – to nebija izdarījis.

Viņa piebilda, ka gan LTV valde, gan LTV Ziņu dienesta vadība par notikušo uzzināja 15.marta vakarā pēc darba laika beigām, bet līdz piektdienas, 15.marta plkst.17.30 tāme pie valdes vēl nebija nonākusi.

Runājot parLTV tehnikas un studiju īres procesu, Priedīte atklāja, ka LTV veic saimniecisko darbību, un viens no pakalpojumiem, ko piedāvā LTV, ir tehnikas noma. Starp objektiem un pakalpojumiem, kas izcenoti, ir arī televīzijas studijas.

Ņemot vērā to, ka šādi gadījumi, kad trešās personas izmanto LTV resursus, tostarp studijas un ar tām saistītos tehniskos darbiniekus, pēc Priedītes paustā, ir ļoti reti – katrs gadījums līdz šim ticis atsevišķi izskatīts, piedaloties visiem atbildīgo dienestu vadītājiem un direktoriem, kā arī saskaņots ar LTV valdi.

Viņa skaidroja, ka šādos gadījumos tiek sasaukta atbildīgo dienestu vadītāju un LTV valdes sapulce, kurā tiek izvērtēta televīzijas tehniskā veiktspēja un tā brīža tehniskā noslogotība. Tāpat tiek izvērtēts arī tas, vai pakalpojuma sniegšana nenodarīs zaudējumus Latvijas Televīzijas tēlam, reputācijai un nav pretrunā ar tās vērtībām.

Kā norādīja Priedīte, ja tiek pieņemts pozitīvs lēmums un tiek ļauts trešajām personām izmantot LTV resursus, tiek noslēgts līgums, LTV sniedz pakalpojumu – pēc nepieciešamības nodrošina telpas, tehniku, darbiniekus – un izraksta komersantam rēķinu.

“LTV vēlreiz uzsver, ka šis gadījums – izmantot LTV telpas un tehniku “Russia Today” teletilta vajadzībām, ir neatbalstāma un neattaisnojama prakse, īpaši laikā, kad tik svarīga ir Latvijas informatīvās telpas aizsardzība un stiprināšana. LTV ir veikusi notikušā apstākļu skaidrošanu, un no atbildīgajiem darbiniekiem ir saņemti paskaidrojumi. Tuvāko dienu laikā tiks pieņemti attiecīgie lēmumi,” teica Priedīte.

LTV valdes loceklis Ivars Priede atzīmēja, ka nesankcionētais tehnikas iznomāšanas gadījums nekādā veidā neietekmē un nevar ietekmēt saturu LTV ēterā. “Gribu uzsvērt – šis ir tehnisks jautājums un, nododot signālu tālāk, ir nodrošināts televīzijas tehnoloģiju pakalpojums, kas nekādā veidā nav saistīts ar LTV saturu,” skaidroja Priede.

Tāpat viņš uzsvēra, ka šāds gadījums nedrīkstēja notikt. “Ignorējot iekšējos uzņēmuma darba pamatprincipus, ir cietusi LTV reputācija un uzticamība. Šis ārkārtējais un nepieļaujamais gadījums ir atklājis trūkumus darbinieku kompetenču un atbildības līmeņa izpratnē, tas ir aktualizējis jautājumus gan par iekšējo dokumentu apriti, gan drošību,” atzina Priede.

Viņš papildināja, ka patlaban strādāts pie iekšējo normatīvo aktu pārskatīšanas un atjaunošanas, lai šos jautājumus sakārtotu. Priede norādīja, ka LTV būtiski pastiprinās lēmumu pieņemšanas procedūras, kas saistītas ar studiju un studiju tehnikas izīrēšanu, teletiltu un satelīta sakaru nodrošināšanu trešajām pusēm.

“Mēs nemainīgi paliekam uzticīgi LTV vērtībām un kalpojam sabiedrības vajadzībām. LTV atvainojas visai sabiedrībai un skatītājiem, kuriem šis gadījums licis apšaubīt LTV ētikas un kvalitātes standartus,” norādīja LTV valdes loceklis.

Iepriekš jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā tendenciozi veidoto interviju, kuras pamatmērķis bija kritizēt Latvijas ārpolitiku, NATO spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Latvijas attieksmi pret etniskajām minoritātēm, bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns Kremļa kontrolētajam propagandas TV kanālam ”Russia Today” sniedzis no LTV Ziņu dienesta studijas. To LNT Ziņu dienestam apstiprināja sabiedriskajā medijā.

Tāpat jau vēstīts, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē nākamnedēļ tiks runāts par LTV studijas izmantošanu Krievijas televīzijas kanāla ”Russia Today” vajadzībām. 

LTV studijas izmantošana ”Russia Today” vajadzībām nonākusi arī Valsts drošības dienesta redzeslokā. Plašāk lasi šeit! 

8 komentāri