LOSP: Klimata pārmaiņu dēļ Latvijā, iespējams, būs jādažādo lauksaimniecība

0 Komentāru
LOSP: Klimata pārmaiņu dēļ Latvijā, iespējams, būs jādažādo lauksaimniecība
Foto: f64

“Augļu raža var sarukt par 40%, arī ogu raža neievāksies. Stāvoklis nav tik rožains, kā mēs domājam,” tā intervijā “900 sekundēm” atzina Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

Viņš arī norādīja, ka Brocēnu un Alsungas novados sausuma dēļ pieļauj iespēju izsludināt ārkārtas situāciju.

“Latvija ir maza valsts, bet reizē arī liela. Pabraukājot pa Vidzemi un Latgali, redzam, ka ir saimniecības, kurām sausums nav nodarījis postu, bet ir saimniecības, kur ir nodarīts posts. Tāpat liela atšķirība ir pa kultūrām, kādas zemnieki ir izvēlējušies audzēt,” viņš sacīja.

Pēc Treiberga teiktā, klimata pārmaiņu dēļ, iespējams, Latvijā būtu jāsāk vairāk dažādot lauksaimniecību.

LOSP plāno vērsties pēc palīdzības valdībā, taču Treibergs jau tagad norāda, ka valsts budžetā liekas naudas, visticamāk, nebūšot. Savukārt drīzumā zemnieki saņems kompensācijas 4,4 miljonu eiro apmērā par pērn appludinātajām saimniecībām.

Saruna ar Edgaru Treibergu

LOSP ir Latvijas lielākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 60 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 14 200 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

0 Komentāru