Komentāri

Pirms 50 gadiem šajā naktī Latviju pāršalca spēcīgākā šajā teritorijā pieredzētā viesuļvētra.

Vidējais vēja ātrums sasniedza 25 un 30 m/s, bet vējš brāzmās pie Liepājas sasniedza pat 48 m/s, kas ir Latvijas rekords, tādēļ tā nodēvēta par absolūto vētru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visskaudrāk vēja spēku izjuta Latvijas dienvidrietumu piekrastes iedzīvotāji teritorijā no Liepājas līdz Lietuvas robežai. Vēja spēks iznīcināja zvejnieku ciematus, nopostīja mājas un iedzīvi, kā arī sagāza lielas mežu platības, ko izdevās atjaunot tikai pēc vairākiem gadiem. Dramatiskākā situācija 17. oktobra naktī izveidojās Papē.

Inese Stūre
pētniece, ģeogrāfe

1967. gada vēja uzplūdos ūdens līmenis pacēlās par apmēram 1,70 metriem un savienojās jūra ar ezeru. Kaut kas tāds tur vispār nekad nebija pieredzēts. Telefonsakari pārtraukti, ir melna nakts, ūdens nāk mājās iekšā, logos sitas lietus kopā ar smiltīm sajaukts, ko vējš smagi nes. Cilvēki redz, ka applūst viņu iedzīve, lopiņi sāk slīkt. Aitiņas ir gājušas bojā, kaziņas.

Kādas sekas vēl izraisīja vētra un ar kādām metodēm tolaik strādāja sinoptiķi, un vai tik stipru orkānu tolaik vispār varēja prognozēt, skaidrosim ziņās astoņos.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl