Komentāri

Pirms 50 gadiem šajā naktī Latviju pāršalca spēcīgākā šajā teritorijā pieredzētā viesuļvētra.

Vidējais vēja ātrums sasniedza 25 un 30 m/s, bet vējš brāzmās pie Liepājas sasniedza pat 48 m/s, kas ir Latvijas rekords, tādēļ tā nodēvēta par absolūto vētru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visskaudrāk vēja spēku izjuta Latvijas dienvidrietumu piekrastes iedzīvotāji teritorijā no Liepājas līdz Lietuvas robežai. Vēja spēks iznīcināja zvejnieku ciematus, nopostīja mājas un iedzīvi, kā arī sagāza lielas mežu platības, ko izdevās atjaunot tikai pēc vairākiem gadiem. Dramatiskākā situācija 17. oktobra naktī izveidojās Papē.

Inese Stūre
pētniece, ģeogrāfe

1967. gada vēja uzplūdos ūdens līmenis pacēlās par apmēram 1,70 metriem un savienojās jūra ar ezeru. Kaut kas tāds tur vispār nekad nebija pieredzēts. Telefonsakari pārtraukti, ir melna nakts, ūdens nāk mājās iekšā, logos sitas lietus kopā ar smiltīm sajaukts, ko vējš smagi nes. Cilvēki redz, ka applūst viņu iedzīve, lopiņi sāk slīkt. Aitiņas ir gājušas bojā, kaziņas.

Kādas sekas vēl izraisīja vētra un ar kādām metodēm tolaik strādāja sinoptiķi, un vai tik stipru orkānu tolaik vispār varēja prognozēt, skaidrosim ziņās astoņos.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl