“Lopiem naudu var atrast, bet mediķiem ne,” ārsti ir sašutuši par deputātu atteikumu pārdalīt valsts naudu un sāk gatavoties streikam

21 komentārs

Latvijas ārstu pārstāvošās organizācijas sākušas gatavoties streikam, to pēc Saeimas Budžeta komisijas sēdes, kurā deputāti atteicās izskatīt ārstu priekšlikumu par 40 miljonu pārdali algu celšanai, TV3 Ziņām apstiprināja Latvijas Ārstu biedrības vadītāja Ilze Aizsilniece.

Aizsilniece atzina, ka ir vīlusies, ka deputāti šodien atteicās skatīt priekšlikumus, kas paredzēja pārdalīt naudu no Zemkopības ministrijas, lai varētu pildīt likumu par algu palielinājumu par 20%.

“Lopu cilts rakstu izveidošanai var piešķirt 16 miljonus eiro? Mēs ko jaunas sugas veidojam? Sēlijas tītarkazu vai Lejaskurzemes brūno cūkraglopu? Un vēl pieci miljoni paredzēti ģenētiskām analīzēm, lai var šos ciltsrakstus izveidot. Par pieciem miljoniem var visiem onkoloģiskajiem slimniekiem uztaisīt ģenētiskās analīzes un daudz precīzāk ārstēt! Kas notiek šajā valstī?” sašutusi ir Aizsilniece.

Latvijas Jauno ārstu asociācija šorīt jau sākusi biedru aptauju, un vairāk nekā 70% mediķu atbalsta streika procedūras uzsākšanu, informēja asociācijas valdes locekle Krista Brūna.

Par precīzu streika datumu un to, kas mediķus pārstāvēs streika sarunās, ārstu organizācijas lems pēc valsts budžeta pieņemšanas šonedēļ.

21 komentārs