Loginovs par attaisnojošo spriedumu: Apsūdzības bija absurdas

0 Komentāru

Tiesa pilnībā attaisnojusi Rīgas brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu un viņa vietnieku Aigaru Pečaku. Abi tika apsūdzēti par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas radījusi smagas sekas.

Krimināllieta pret viņiem tika ierosināta, balstoties uz Valsts kontroles revīzijā atklātajiem pārkāpumiem, kuru dēļ esot radīti vairāk nekā pusmiljonu eiro lieli zaudējumi. Prokurors, nolasot apsūdzību, skaidroja, ka Loginovs un Pečaks veica prettiesiskus ziedojumus, kā arī izdeva prettiesiskus rīkojumus par prēmiju izmaksu.

Apsūdzības uzturētājs tiesu lūdza Loginovam un Pečakam piespriest naudas sodu, kā arī uz laiku liegt ieņemt noteiktus amatus. Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa trešdien pasludināja spriedumu, abus apsūdzētos attaisnojot visās epizodēs. Loginova vērtējumā šāds iznākums apliecina, ka apsūdzības bijušas absurdas.

Leonīds Loginovs, Rīgas brīvostas pārvaldnieks

Vienmēr publiski esmu apgalvojis, ka šīs pret mani celtās apsūdzības ir bijušas nepamatotas un pat absurdas, jo manu it kā nelikumīgo rīcību ir saskatījuši tikai un vienīgi atsevišķi Valsts kontroles darbinieki. Diemžēl kārtējo reizi šādos nelietderīgos procesos ir izniekots cilvēku laiks un valsts finanšu resursi, kas varētu tikt novirzīti lietderīgākiem mērķiem, nevis mēģinājumiem “noņemt” Loginovu.

Elita Krūmiņa, valsts kontroliere

Kriminālatbildība, tas ir smagākais atbildības veids. Un tikai iepazīstoties ar pilnu tiesas spriedumu, mēs varēsim saprast, vai ir konstatēts kriminālatbildības neiestāšanās pamatojums vai ir kādi citi apstākļi, kas ir likuši nepiemērot šo atbildību. Katrā ziņā mēs uzskatām, ka mēs esam savu revīzijas darbu izdarījuši profesionāli un arī savu pārliecību pierādījuši.

Kad pēc divām nedēļām būs pieejams pilns spriedums, to desmit dienu laikā varēs pārsūdzēt. Elita Krūmiņa ir pārliecināta, ka spriedumu noteikti ir jāpārsūdz.

0 Komentāru