Loginovs paliek Rīgas ostas pārvaldnieka amatā

Pievienot komentāru
Loginovs paliek Rīgas ostas pārvaldnieka amatā
Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs (Foto: LETA)

Lai arī valdības pārstāvji no amata vēlas atcelt Rīgas brīvostas vadītāju Leonīdu Loginovu, viņš šo amatu saglabā, ziņo TV3 Ziņu žurnālists Jānis Eglītis.

Lai L. Loginovu gāztu, bija nepieciešams vismaz viena Rīgas pilsētas pārstāvja balss, taču neviens no “Saskaņas centra” un “Gods kalpot Rīgai” delēģētajiem valdes locekļiem to neatbalstīja.

Lai atceltu L. Loginovu no amata, nepieciešamas piecas balsis, taču “par” atcelšanu nobalsojuši četri Rīgas brīvostas valdes pārstāvji, kas pārstāv valdību.

Rīgas Brīvostas valdes apstiprinātais Krievu salas projekta rīcības plāns, kura izpilde jānodrošina ostas pārvaldniekam, netiek pildīts noteiktajos termiņos, konstatējuši valsts ieceltie ostas valdes locekļi. Viņi lūdza sasaukt ārkārtas valdes sēdi un lemt par pārvaldnieka Leonīda Loginova atbrīvošanu.

”Ja pašreizējais pārvaldnieks nevar izdarīt darbus, lai īstenotu šo projektu, ir jāmeklē cits cilvēks, kurš to var izdarīt,” LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Darba organizācija un valdes lēmumu izpilde Rīgas ostā ir tieša ostas pārvaldnieka, Leonīda Loginova, uzdevums, uzsvēra A. Matīss.

Pastāv risks, ka, laikus nepabeidzot projektu, kura ietvaros paredzēta ogļu pārkraušanas termināla pārcelšana no Rīgas centra uz minēto Krievu salu, Latvijai ies secen Eiropas fondu finansējums simts miljonu eiro apmērā.

Jau ziņots, ka Krievu salas potenciālie nomnieki – stividorkompānija ”Riga Coal Terminal” – vēstulē valdībai norādījusi, ka osta nav izpildījusi iepriekš parakstītajā līgumā uzliktās saistības izbūvēt un nodot ekspluatācijā ostas termināli ar atbilstošu infrastruktūru, lai varētu realizēt biznesa plānā ietvertās kravu operācijas. Vairāk nekā septiņus ar pusi gadu no pārvaldes neesot saņemts neviens darbu pieņemšanas un nodošanas akts par posmu darbu izpildi. Osta esot vienpusēji noteikusi izbūvējamos objektus un infrastruktūru. Tāpat uzņēmuma pārstāvji nav pielaisti pie jebkādiem būvniecības tehniskās uzraudzības pasākumiem, tiem bijusi liegta pieeja nomas objektam Krievu salā.