Ločmelis nav apmuļķots un savu viedokli par paraksta atsaukšanu nemainīs

0 Komentāru
Ločmelis nav apmuļķots un savu viedokli par paraksta atsaukšanu nemainīs
OKSANA DŽADANA, F64

“Saskaņas” Rīgas domes deputāts Jānis Ločmelis, kurš vakar negaidīti atsauca savu parakstu par Oļega Burova (GKR) atstādināšanu pretēji “Saskaņas” frakcijā pieļautajam, nav cienījamā vecuma dēļ apmuļķots un savu viedokli mainīt negrasās.

”Es pats pēc domes sēdes, kad atbrīvoja no amatiem [Annas] Vladovas kundzi un [Druvja] Kleina kungu, ilgi pārdomāju un nolēmu, ka Burova kungu nedrīkst atbrīvot no amata,” TV3 Ziņām skaidroja Ločmelis. Domnieks uzskata, ka Burovam ir jāpieņem pilsētas budžets un tas ir galvenais iemesls, kādēļ savu parakstu atsaucis.

Uz “Saskaņas” frakcijas sēdi Ločmelis vakar nebija ieradies, jo bija apslimis. ”Izslēgs, tad izslēgs. Vakar mani aicināja, bet es neaizbraucu, jo biju apslimis, neesmu frakcijā skaidrojies,” teica domnieks.

Ločmelis arī noliedz opozīcijas deputātu versiju, ka parakstu atsaucis, lai nezaudētu amatu “Rīgas siltuma” padomē. ”Kāds tur sakars var būt? Es nesaprotu. Es tur [padomē] diezgan sen strādāju, mums tur nekādas izmaiņas nav paredzētas.” Tāpat Ločmelis noliedza, ka paraksta atsaukšana būtu kaut kādā mērā saistīta ar viņa meitu, Saeimas deputāti Regīnu Ločmeli-Luņovu (“Saskaņa”). Uz jautājumu, vai Ločmelei-Luņovai nevajadzētu būs “Saskaņas” mēra amata kandidātei, Ločmelis sacīja, ka šobrīd jautājums neesot aktuāls, jo domi neatlaidīs un tā strādās līdz 2021. gada jūnijam.

“Saskaņai” šoreiz varētu būt grūtības atkārtoti savākt parakstus, jo līdzšinējā opozīcija varētu tajā nepiedalīties. Turklāt no “Saskaņas ” izslēgtais četrinieks arī pieprasījumu neparakstīs. Aleksejs Rosļikovs TV3 Ziņām sacīja, ka Neatkarīgo deputātu frakciju “Saskaņa” nav uzrunājusi, bet, ja šāds uzaicinājumu tiks izteikts, visdrīzāk, viņi to neatbalstīs.

Jau ziņots, ka vakar Ločmelis pēdējā brīdī atsauca savu parakstu par Burova gāšanu, tādējādi iepriekš “Saskaņas” un bloka “Rīgai!” savāktie paraksti zaudēja aktualitāti. “Saskaņa” atkārtoti sākusi parakstu vākšanu. Ja tas izdosies, ārkārtas sēde par mēra atlaišanu jāsasauc divu nedēļu laikā.

Plašāk par tematu – TV3 Ziņās 20.00.

0 Komentāru