LNT Ziņu TOP 10: atskats uz aizvadīto gadu spilgtākajiem notikumiem

Pievienot komentāru
LNT Ziņu TOP 10: atskats uz aizvadīto gadu spilgtākajiem notikumiem
LITA KRONE, LETA

LNT Ziņu vēsture sniedzas 23 gadu garumā, bet analītiskais iknedēļas raidījums Ziņu TOP 10 , jeb, kā to sauca kolēģi – “topiņš” ir jaunāks un ēterā ir kopš 2006. gada rudens. TOP 10 Komanda visus šos gadus bijusi nemainīga – LNT Ziņu reportieri, producenti un svētdienās studijā nedēļas notikumus sarindo Haralds Burkovskis.

Pirmo reizi LNT Ziņu TOP 10 bija skatāms 2006.gada 15. oktobrī, kad bija aizvadīta notikumiem bagāta nedēļa, jo nupat bija noslēgušās 9. Saeimas vēlēšanas.

Tajās uzvarēja premjera Aigara Kalvīša pārstāvētā “Tautas partija”, kas turpināja vadīt arī nākamo valdību. Togad vēlēšanas izvērtās skandalozas. Atklājās, ka Balvu rajona Kubulu pagastā notikusi rezultātu viltošana, kuras dēļ Saeimā ievēlētajam pagasta priekšsēdētājam Jurim Boldānam vēlāk tika piespriests cietumsods.

Pretlikumības nāca gaismā, pateicoties vienai no vēlēšanu komisijas loceklēm – skolas pavārei Inesei Kuzmai.

Taču vēlēšanas tonedēļ aizēnoja korupcijas skandāls tiesu varā. Par centrālo notikumu kļuva divu tiesnešu – Irēnas Poļikarpovas un Beatrises Tāleres apcietināšana aizdomās par kukuļņemšanu.

Kopš 2006. gada rudens LNT TOP 10 ēterā ir bijis ik svētdienu, ar atelpu vasarās. No nedēļas notikumu apskata, tas bija kļuvis par analītisku raidījumu, kas piesaistīja daudz skatītāju.

Viens no sižetiem, ar plašu rezonansi, bija stāsts, kā migranti tiesībsargam sūdzējušies par slikto dzīvi Latvijā. Bet kā auksta duša bija raidījuma atklātais plāns mainīt kadastrālās vērtības, ko izmanto nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanai.

“Acīmredzot, paustā informācija bija tā šokējusi politiķus un radījusi tādu ļoti plašu rezonansi arī sabiedrībā, ka šī jautājuma risināšana turpinās joprojām. Nekādi lēmumi nav pieņemti. Es priecājos un esmu gandarīta par to, ka politiķi ir sapratuši, ka kadastrālo vērtību pārskatīšana ir noteikti jāskata reizē arī ar attiecīgu nekustamā īpašuma nodokļa politiku,” par sižetu stāsta LNT žurnāliste Ieva Kalderauska.

Ar līdzīgu pieredzi var dalīties arī pārējie kolēģi. Bet uz jautājumu, kas viņam sniedzis vislielāko gandarījumu, raidījuma vadītājs Haralds Burkovskis atbild: “Lielākais prieks ir par to, ka pat 13 gadus pēc tam, kad mēs katru svētdienu esam bijuši tiešajā ēterā, joprojām ir cilvēki, kas nāk man klāt uz ielas, veikalos, publiskos pasākumos un saka paldies, ka mēs svētdienā darām to, ko mēs darām, jo nepilnas stundas laikā tik straujā dzīves ritmā, kas ir mūsdienās, kad tu esi visu palaidis garām, tev ir vienkārši viena koncentrēta ziņu stunda – LNT Ziņu TOP 10.”

Gadu no gada, no viena Saeimas sasaukuma uz nākamo, LNT TOP 10 skatītājiem arī ļāvis pārliecināties, vai deputāti vispār zina, par ko paši lemj. Teju par leģendāru bija kļuvusi sižetu sērija, kurā izgaismojās, ka vien retais no aptaujātajiem deputātiem labi orientējas budžeta skaitļos.

Daudz uzmanības esam veltījuši, izgaismodami sociālās problēmas. Stāstot par to, kā politiskie un ekonomiskie notikumi ietekmē katru no mums, Latvija ir izbraukāta krustu šķērsu.

No pirmās līdz pēdējai dienai LNT TOP 10 ir bijis klāt visos nozīmīgākajos politiskajos notikumos. LNT TOP 10 ir bijis kopā ar skatītājiem arī notikumos, kas ir svarīgi katram individuāli. Par tradīciju bija kļuvusi pirmklasnieku apciemošana.

Neiztrūkstoša ir bijusi kopīga valsts svētku atzīmēšana. Tad esam arī pētījuši, kā Latvija attēlota ārzemju literatūrā. Bet valsts simtgadi raidījumā pērn svinējām, ik mēnesi stāstot par kādu izcilu personību, no kuras katram iedvesmoties. Savukārt gadu tradicionāli noslēdzām, atskatoties, kā tas aizvadīts.