Komentāri
LNT Ziņu dienesta žurnālists Uldis Āboliņš atzīts par Labāko jauno žurnālistu
FOTO: Facebook/Uldis Āboliņš

Latvijas Neatkarīgās Televīzijas (LNT)  Ziņu dienesta žurnālists Uldis Āboliņš šodien, 5.februārī, saņēmis vienu no Latvijas Žurnālistu savienības (LŽS) rīkotā konkursa Žurnālistikas cerība balvām, kas tiek pasniegtas prasmīgākajiem jaunajiem žurnālistiem.

Latvijas Žurnālistu savienības konkurss Žurnālistikas cerība dibināts 1993.gadā, un šogad balvas tika pasniegtas jau 22.reizi. Balvas iegūšanas galvenie kritēriji ir raksta vai sižeta tematikas aktualitāte, formas un stila meistarība, valodas precizitāte, informācijas avotu daudzveidīgums un citi. Šo apbalvojumu ir saņēmuši daudzi Latvijas žurnālisti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ir prieks, ka ir novērtēti LNT Ziņu dienesta centieni ar reportāžām no Lielbritānijas un Īrijas radīt masīvi jaunas zināšanas par mūsu emigrantiem, jo šajos dokumentālajos stāstos esmu atklājis jaunu aspektus, vēl līdz tam brīdim neapzinātus migrācijas fenomenus, par kuriem Latvijas citi mediji nebija runājuši. Saprotams, ka šo ekspertīzi jeb kompetenci veicināja fakts, ka pats 4 gadus socioloģijas studiju dēļ dzīvoju Mančesterā, jo tieši uz vietas tika ieraudzīti latviešu emigrantu ikdienas sociālekonomiskie aspekti, kurus pat re-emigrācijas politikas veidotāji Latvijā nebija saskatījuši. Saņemot šo balvu, vienlaikus vēlos izteikt pateicību visiem tiem emigrantiem Anglijā un Īrijā, kuri man uzticēja savus stāstus,” stāsta Uldis Āboliņš.

Uldim Āboliņam ne tikai izdodas izveidot sabiedrībā aktuālus, interesantus un kvalitatīvus ziņu sižetus, bet arī filmēšana bez operatora, izpalīdzīgu garāmgājēju palīdzības izmantošana, “cīniņš” ar konferenču kārtības uzmanītājiem – nav sveša parādība Ulda darbā.

LNT Ziņu dienesta reportieris Uldis Āboliņš uz sižetu filmēšanu Anglijas ziemeļrietumu pilsētās novembrī devās viens bez operatora, un tamdēļ ne tikai intervēja cilvēkus, bet pats arī filmēja.Šādu divi vienā metodi sauc par backpack journalism, ko pavada liels izaicinājums, īstenojot sižetu piefilmējumiem vajadzīgos kadrus un filmējot stand-up jeb reportiera tekstu kameras priekšā. Bieži vien tas nav viegli.

Uldis pie tā gan ir pieradis, jo regulāri divu gadu laikā ar šādu backpack journalism metodi gatavoja sižetus LNT Ziņām, kamēr dzīvoja Mančestrā. Reizēm, kad nav bijis līdzi statīva, bet bija nepieciešams nofilmēt paša tekstu kameras priekšā, Uldis ir pat lūdzis vienkāršus garāmgājējus Anglijas un Īrijas ielās paturēt kameru.

Uldis Āboliņš LNT Ziņu dienestā strādā jau septīto gadu, pirms tam strādājis Latvijas Radio.

FOTO: Facebook/Uldis Āboliņš

FOTO: Facebook/Uldis Āboliņš

FOTO: Facebook/Uldis Āboliņš

FOTO: Facebook/Uldis Āboliņš

FOTO: Facebook/Uldis Āboliņš

FOTO: Facebook/Uldis Āboliņš

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl