LNT sadarbībā ar ziņu aģentūru LETA un RSU veiks vēlētāju aptauju pie iecirkņiem

0 Komentāru
LNT sadarbībā ar ziņu aģentūru LETA un RSU veiks vēlētāju aptauju pie iecirkņiem
FOTO: LETA

LNT ziņas vēlēšanu dienā sadarbojoties ar ziņu aģentūru ”LETA”, Rīgas Stradiņa Universitāti un sabiedriskās domas pētījumu centru ”SKDS” veiks aptaujas , kas visai precīzi atspoguļos vēlēšanu rezultātus uzreiz pēc iecirkņu slēgšanas. Kā top šīs aptaujas un kāpēc tām var ticēt, skaidroja LNT Ziņu korespondents Kārlis Kristapsons.

Vairāk nekā 70 iecirkņos, dažādos Latvijas novados notiks 6000 vēlētāju anonīma aptauja. Aptaujas veicēji strādās pie noteiktiem vēlēšanu iecirkņiem visas dienas garumā.

Tā ir starptautiski izmantota prakse kā uzzināt balsošanas neoficiālos rezultātus. Angļu valodā šādu aptauju dēvē par ”Exit poll”, jo tā tiek veikta pēc nobalsošanas, kad cilvēks ir izdarījis galējo izvēli.

Lai aptaujas rezultāti būtu iespējami precīzi tiek ņemts vērā liels skaits apstākļu, kas ietekmē vēlētāju izvēli. Svarīgi ir aptaujāt dažāda vecuma, tautības un sociālā slāņa cilvēkus, kas kopīgi veido balsstiesīgo izlasi.

Iepriekšējā pieredze liecina, ka vēlētāju aptauju datu precizitāte ir viena procenta robežās, iepriekšējās vēlēšanās lielākā kļūda bija 1,2%. Aptaujas rezultāti būs zināmi jau rīt LNT vakara ziņās pulksten 20:00.

0 Komentāru