Komentāri

LNT ziņas vēlēšanu dienā sadarbojoties ar ziņu aģentūru ”LETA”, Rīgas Stradiņa Universitāti un sabiedriskās domas pētījumu centru ”SKDS” veiks aptaujas , kas visai precīzi atspoguļos vēlēšanu rezultātus uzreiz pēc iecirkņu slēgšanas. Kā top šīs aptaujas un kāpēc tām var ticēt, skaidroja LNT Ziņu korespondents Kārlis Kristapsons.

Vairāk nekā 70 iecirkņos, dažādos Latvijas novados notiks 6000 vēlētāju anonīma aptauja. Aptaujas veicēji strādās pie noteiktiem vēlēšanu iecirkņiem visas dienas garumā.

Tā ir starptautiski izmantota prakse kā uzzināt balsošanas neoficiālos rezultātus. Angļu valodā šādu aptauju dēvē par ”Exit poll”, jo tā tiek veikta pēc nobalsošanas, kad cilvēks ir izdarījis galējo izvēli.

Lai aptaujas rezultāti būtu iespējami precīzi tiek ņemts vērā liels skaits apstākļu, kas ietekmē vēlētāju izvēli. Svarīgi ir aptaujāt dažāda vecuma, tautības un sociālā slāņa cilvēkus, kas kopīgi veido balsstiesīgo izlasi.

Iepriekšējā pieredze liecina, ka vēlētāju aptauju datu precizitāte ir viena procenta robežās, iepriekšējās vēlēšanās lielākā kļūda bija 1,2%. Aptaujas rezultāti būs zināmi jau rīt LNT vakara ziņās pulksten 20:00.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl