LNT raidījums “900 sekundes” atzīmē 10 gadu jubileju

0 Komentāru
LNT raidījums “900 sekundes” atzīmē 10 gadu jubileju
FOTO: Flickr

5.oktobrī LNT raidījumam 900 sekundes gaidāmi īpaši svētki – desmit gadu jubileja! Svētkos, kas būs šajā svētdienā, 900 sekundes būs kopā ar skatītājiem un vēstīs par 12.Saeimas vēlēšanām, balsu skaitīšanas rezultātiem un pēc vēlēšanu dienas norisēm. Svētku svinības netiks laistas garām un raidījuma laikā 900 sekunžu vadītāji un komanda būs sarūpējuši pārsteigumu skatītājiem. 

Kopš 900 sekundes pirmsākumiem, kopumā jau desmit gadus raidījumā, strādā tā producente, redaktore un režisore Dana France atzīst: “Labi atceros pašus pirmssākumus – pirmais ēters 2004.gada 5.oktobrī – daļa no mums LNT telpas iepriekšējā vakarā pameta dziļā naktī, un ieradās atpakaļ četros no rīta. Pirmais ēters, vai kā mēs žargonā sakām gaiss, ar nedaudz trīcošām balsīm.”

Kopš pastāvēšanas brīža raidījums 900 sekundes ēterā ir bijis 2500 reizes un tā ietvaros notikušas aptuveni 4000 intervijas. Šo gadu laikā 900 sekundes kļuvis par ziņu veidotāju, jo ik rītu politiķiem, uzņēmējiem, lauciniekiem, mājsaimniekiem, skolēniem un daudziem citiem izveidojies pieradums, uzzināt jaunāko, kas noticis un kas gaidāms tieši no 900 sekundēm. Visā raidījuma pastāvēšanas vēsturē tas ir sasniedzis 1 771 000 jeb 81.2% skatītāju.

Dana France atklāj, ka īstenotie jauninājumi raidījuma laika gaitā ir vainagojušies ar augstu novērtējumu: “Tieši 900 sekundes ieviesa ideju par politiķu ikrīta intervijām, par premjerministru un prezidentu regulārām sarunās, dodot iespēju Latvijas iedzīvotājiem novērtēt politiķu darbu. 900 sekundēs mainījās ideja Latvijā par laika ziņām, ka tām nav jābūt stīvām. Māris Grigalis tās padarīja brīvākas – ar lietussargiem, zābakiem, pildspalvām un smiekliem. Tāpat pirms tam Latvijā bija stīvi nopietnas ziņas – ar Kristīnes Garklāvas profesionālo un reizē pozitīvo pieeju, ziņas no rītiem kļuva skatītājam pieejamākas un tā var saukt pilnīgi visus mūs. Un 900 sekundes turpina mainīt ziņu pasauli, ne velti mums ir kopētāji – tas ir specīgākais novērtējums mums.”

Vēl jāatzīmē, ka 900 sekundes pirmās izgāja tiešraidēs ielās, atspoguļojot gan nopietnus pasākumus, gan arī smīdinot skatītāju, gan pašiem veidojot akcijas. Viena no pēdējām, kas uzrunājusi sabiedrību – Cienājies, Rīga!, kuras laikā laika ziņu moderators Kristaps Tālbergs Rīgas pieturās cienā ar pašu dārzos savāktiem āboliem vai citām veltēm. Vienkārši, tāpat, lai ir prieks.

”Tas viss ir viegli – kā pirms 10 gadiem, tā tagad. Neraugoties uz ļoti garām darba stundām no diviem rītā līdz pusnaktij. Formula ir vienkārša – mēs esam komanda, ko var saukt par spēcīgu profesionālu dūri. Cieņa vienam pret otru, profesionalitāte, krietna ironijas deva pret pašiem un skaidrs mērķis – sniegt kvalitatīvu, pašu jaunāko informāciju un arī priecāties kadrā,” norāda raidījuma režisore Dana France.

Ar 900 sekundēm visu desmit gadu garumā kopā ir arī moderatore un žurnāliste K.Garklāva, laika ziņu moderators Māris Grigalis, preses apskatnieks un operators Ilmārs Roķis un sporta ziņu moderators, žurnālists Lauris Lizbovskis. Kopumā pie raidījuma ik dienas strādā vairāk kā divdesmit darbinieku.

Šobrīd rit 12.Saeimas priekšvēlēšanu laiks un savā dzimšanas dienā, 5.oktobra rītā 900 sekundes speciālizlaidumā 9:00 stāstīs visu par balsu skaitīšanas rezultātiem un pēcvēlēšanu dienas norisēm. Dienas laikā aktuālākais tiks vēstīts arī LNT Ziņu speciālizlaidumos 14:00 un 17:50. 5.oktobra vakarā 20:00 LNT ēterā nonāks LNT Ziņu un LNT Ziņu TOP10 apvienotais speciālizlaidums, kurā plaši tiks analizēts 12.Saeimas vēlēšanu iznākums.

Skatieties 10 gadu jubilejas raidījumu 900 sekundēs 5.oktobrī no 9:00 kanālā LNT.
0 Komentāru