LNT piedāvā patriotisku Latvijas jubilejas programmu

Pievienot komentāru
LNT piedāvā patriotisku Latvijas jubilejas programmu
Foto: LNT

Atzīmējot Latvijas valsts 98. dzimšanas dienu, kanāls LNT ar patriotisku programmu ienesīs svētku sajūtu ikviena skatītāja mājās un sirdīs. 18. novembrī skatītājus sagaida gan visos laikos mīlētas latviešu filmas, gan dokumentālā filma par Raimondu Paulu, kas atklās, kā tapa Maestro 80 gadu jubilejas koncerts Latvijas Nacionālajā teātrī. Paula jubilejas koncerts, kurā izskan visu laiku labākās Maestro dziesmas un sarunas par dzīvi un mūziku – uzreiz pēc svētku uguņošanas plkst. 21.15.

Plkst. 11.15 gaidāma filma Sprīdītis ar Ronaldu Neilandu galvenajā lomā, plkst. 15.05 Ceplis ar Eduardu Pāvulu, bet plkst. 17.10 Tās dullās Paulīnes dēļ ar Lilitu Bērziņu un citiem lieliskiem aktieriem.

Latvijas valsts dzimšanas dienai veltītu lielkoncertu Latvijas spēka dziesmas – plkst. 13. Tā programmā iekļauti tie skaņdarbi, kas cauri laikiem latviešiem bijuši īpaši nozīmīgi. Koncertā piedalīsies daudzi izcili mākslinieki: dziedātāja Ieva Akuratere, leģendārās aktrises Olga Dreģe un Lilita Ozoliņa, rokdziedātāji ALEX un Atis Ieviņš, operdziedātājas Evita Zālīte, Sonora Vaice un Elīna Šimkus, tautas deju ansamblis Dzintariņš, dziedošie Nacionālā un Dailes teātra aktieri Dita Lūriņa, Marija Bērziņa, Rēzija Kalniņa, Ģirts Ķesteris un Artis Robežnieks, dziedātāji Ralfs Eilands un Aija Andrejeva, koklētāja Laima Jansone, kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole Raimonds Ozols.

Savukārt plkst. 19 būs baudāma jauna un vēl televīzijas ekrānos neredzēta dokumentālā filma Raimonds Pauls.Biļetes izpārdotas, kuras nosaukums pats par sevi pasaka, ka Pauls ir veiksmes un kvalitātes simbols. Filma atklās Maestro 80 gadu jubilejas koncerta tapšanas aizkulises, caur kurām komponistu iepazīsim kā kolēģi, personību un Vislatvijas lepnumu! Notikumi dokumentēti vairāku mēnešu garumā, sākot ar mēģinājumu procesu 2016. gada sākumā un beidzot ar koncertiem maijā.

18. novembra svētku vakara kulminācija būs plkst. 20.40, kad tiešraidē tiks pārraidīta svētku uguņošana. Par to, kāda gaisotne tur valdīs, tiešraidē no krastmalas vēstīs LNT Brokastis vadītāji Gundega Skudriņa un Māris Grigalis. Uzzināsiet ne tikai to, cik daudz cilvēku būs ieradušies noskatīties krāšņo uguņošanu, bet arī kādas emocijas šogad svētki snieguši tautiešiem.

Pēc svētku uguņošanas plkst. 21.15 kanālā LNT pirmo reizi būs baudāms Raimonda Paula jubilejas koncerts. Jubilejas koncerta pirmajā daļā izskanēs visu laiku labākās Maestro dziesmas – Mežrozīte, Sens tik sens, Nepārmet man, Zied ievas Siguldā, Savāda vasara, Kurzeme, Cielaviņa, Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu. Savukārt koncerta otrajā daļā Latvijas Radio bigbends atskaņos Maestro teātrim komponētās melodijas īpašos aranžējumos, kurus izdziedās un izspēlēs labākie dziedošie aktieri, rūpējoties par jubilejas svinību atmosfēru. Skanēs dziesmas un mūzika no izrādēm Māsa Kerija, Kabīrijas naktis, Leo. Pēdējā bohēma, Meža gulbji, Šerloks Holms un daudzām citām.

Koncertā piedalās Simfonietta Rīga stīgu grupa un Latvijas Radio bigbends. Aktieri: Marija Bērziņa, Dita Lūriņa, Ainārs Ančevskis, Ģirts Liuziniks, Madara Botmane, Sanita Pušpure, Kaspars Aniņš, Ivars Kļavinskis, Agnese Cīrule, Evija Skulte, Raimonds Celms, Mārcis Maņjakovs, Zane Dombrovska, Mārtiņš Egliens, Egils Melbārdis, Gundars Grasbergs, Voldemārs Šoriņš.

Lasi vēl