LNT aizsāktajā Patriotu nedēļā salocīti jau 280 tūkstoši lentīšu

0 Komentāru
LNT aizsāktajā Patriotu nedēļā salocīti jau 280 tūkstoši lentīšu
FOTO: LETA

Ar Patriotu nedēļu, kas sākas Lāčplēša dienas priekšvakarā, iesākas arī Valsts svētku ieskaņas pasākumi.  Šajā laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts pie apģērba piespraust sarkan-balt-sarkano lentīti. 

Lentīšu locīšanas pirmsākumi meklējami 2007. gadā, kad šo tradīciju aizsāk Latvijas Neatkarīgā Televīzija. Toreizējais televīzijas vadītājs Andrejs Ēķis atceras, ka tolaik daudzi nemaz nav zinājuši, kas svinams 11. novembrī, tāpēc bijusi vēlēšanās skaidrot vēsturi un jauniešos audzināt patriotismu.

”2007. gadā pirms svētku svinēšanas LNT izveidoja aptauju, kurā jautāja, kas ir Lāčplēša diena. Ļoti daudzi skolnieki atbildēja, ka ir Lāčplēša dzimšanas diena – to ārprātu vairs nevarēja izturēt, jo, ja mums pavalstnieki nezina, kas tie par svētkiem, tad tas ir ārprāts. Taisni tai laikā mēs ar Graubu beidzām filmu Rīgas sargi un LNT izgudroja, ka jābūt Patriotu nedēļai,” atzīst kino producents Andrejs Ēķis.

Divus gadus vēlāk – tradīcija svētkos dalīt sarkan-balt-sarknās lentītes bija ieguvusi tādu apmērus, ka 2009. gadā LNT šim pasākumam deva oficiālu nosaukumu – Patriotu nedēļa. Toreizējie Patriotu nedēļas vadītāji atceras, ka pirmās lentītes mēģinājuši locīt dažādi un tad skatījušies, kā izskatās. Tikai pēc tam pieņemts lēmums locīt lentīti tā, lai tā atgādina skaiti 11, un ir kā brīvības simbols.

Tagad šī ideja jau kļuvusi par neatņemamu valsts svētku tradīciju. Iniciatīvu ļoti veiksmīgi ir pārņēmusi Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki, kas jau ceturto gadu iepērk kilometriem sarkan-balt-sarkano lentu.

Patriotu nedēļas aizsācēji ir lepni, ka šis sarkan-balt-sarkanais simbols gājis plašumā.

Kopš šīs tradīcijas pirmsākumiem jau salocītas 280 tūkstoši lentītes. Arī šogad tās tiks dalītas daudzos pasākumos visā Latvijā. Iedzīvotāji aicināti piespraustās lentītes nēsāt līdz valsts svētkiem – 18. novembrī – tā izrādot cieņu par Latvijas brīvību kritušajiem karavīriem.

0 Komentāru